Cement luzem


Cementy luzem to produkty dedykowane dla Klientów przemysłowych oczekujących wysokiej jakości parametrów oraz dobrego dopasowania do procesu produkcyjnego niezależnie od jego specyfiki. Szeroka paleta produktów, oraz profesjonalne doradztwo techniczne pozwalają na uzyskanie najlepszego stosunku cena: jakość.

Zastosowania cementu

Beton towarowy


Cementy przeznaczone do produkcji betonu towarowego pozwalają uzyskać stabilny przyrost wytrzymałości w czasie, wysoką trwałość, niski skurcz oraz znaczne obniżenie śladu węglowego betonu. Wiele spośród nich cechuje odporność na działanie środowisk agresywnych chemicznie i niską zawartością alkaliów. Cementy w tej grupy pozwalają na ekonomiczną produkcję betonów zwykłych, oraz specjalistycznych (betonów samozagęszczalnych, masywnych, do zastosowania w środowisku agresji chemicznej, etc). Wiele produktów spełnia wymagania ECOPlanet (redukcja emisji CO2>40% w porównaniu z CEM I 42,5 R), dzięki czemu możliwa jest produkcja betonu w sposób zrównoważony.

CEM IV/B(V) 42,5N -LH/NA

CEM V/A(S-V) 42,5N-LH/HSR/NA

Cementy do specjalnych zastosowań


Cementy do zastosowań specjalnych obejmują produkty przeznaczone do użycia w wykonywaniu elementów o szczególnie wysokich wymaganiach technicznych. Charakteryzują się one wysokimi wytrzymałościami (wczesnymi i końcowymi), bardzo dobrą trwałością oraz szerokim spektrum zastosowań (możliwość użycia w większości klas ekspozycji wg PN-EN 206+PN-B 06265). Oferta Lafarge obejmuje kilka rodzajów cementów do zastosowań specjalnych, dzięki którym możliwe jest wykonanie niemal dowolnego elementu betonowego z zapewnieniem oczekiwanej trwałości.

 

Prefabrykacja i suche mieszanki


Cementy dla producentów prefabrykatów betonowych i suchych mieszanek charakteryzują się wysoką dynamiką narastania wytrzymałości w pierwszych 24 godzinach, wysoką stabilnością składu chemicznego i parametrów fizycznych, oraz bardzo dobrą współpracą z dodatkami i domieszkami chemicznymi różnych producentów. Dzięki tym cechom umożliwiają produkcję elementów sprężonych, wyrobów narażonych na agresję chemiczną, a także zaawansowanych mieszanek wieloskładnikowych (np. szybkowiążących wylewek samopoziomujących).

 
 

Infrastruktura


Szeroki wachlarz produktów przeznaczonych do wykonywania elementów infrastruktury pozwala na wykonanie dowolnego obiektu inżynieryjnego na każdym etapie budowy drogi lub linii kolejowej. Dedykowane produkty pozwalają na wykonywanie zarówno trwałych stabilizacji i wzmocnień podłoża, jak i elementów mostów, wiaduktów i tuneli. Wysokie parametry mechaniczne w połączeniu z szerokim zakresem zastosowań i dostępnością na terenie całej Polski pozwalają na kompleksową obsługę najbardziej wymagających kontraktów.

 

Skontaktuj się z nami

Zamówienia cementu i popiołów

800 236 368  

Wybierz najlepsze doradztwo techniczne dla siebie

Znajdź przedstawiciela

Lafarge Cement SA

ul. Warszawska 110
28-366 Małogoszcz

NIP: 526-10-60-765
KRS: 0000062569 (Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy KRS)