Beton niskoemisyjny EcoPact

Beton niskoemisyjny EcoPact

W ofercie Lafarge znajduje się grupa produktów EcoPact, dzięki którym możliwa jest redukcja śladu węglowego w powstających budynkach. Oferujemy beton niskoemisyjny, który posiada zmniejszony o 48% ślad węglowy, oraz beton zeroemisyjny, w którym ślad węglowy redukujemy do zera dzięki systemowi kompensat. Redukcja CO2 jest efektem optymalizacji receptury, procesu produkcyjnego, oraz użycia materiałów naturalnego pochodzenia posiadających najniższy ślad węglowy.

Korzyści z zastosowania produktów EcoPact:

Redukcja CO2 Możliwa redukcja śladu węglowego o 48%, a nawet 100% dzięki systemowi kompensat.

Bardzo niski wpływ na środowisko naturalne Zbilansowanie nawet do zera śladu węglowego.

Oszczędność kosztów Niskie nakłady związane z wytwarzaniem.

Trwałość Wysoka trwałość w stosunku do innych materiałów budowlanych.

Dostawa gotowego betonu na terenie całego kraju Obliczamy ślad węglowy, produkujemy i dostarczamy beton zgodny ze specyfikacją bezpośrednio na budowę.

 

Podczas budowy biurowca beton i stal emitują 55% CO2, z czego beton odpowiada za 21% emisji. Stan naszej planety zależy więc w dużej mierze od decyzji i działań podejmowanych w branży budowlanej. Lafarge stale pracuje nad optymalizacją wpływu materiałów budowlanych na środowisko. Dowodem na to jest nowo zaprojektowana technologia, która zmniejsza ślad węglowy. Co więcej, dzięki systemowi równoważenia możemy doprowadzić do zeroemisyjności.

Oferujemy grupę produktów EcoPact, dzięki którym możliwa jest redukcja śladu węglowego w powstających budynkach. Betony EcoPact charakteryzują się niższą zawartością śladu węglowego w porównaniu z betonem wzorcowym zaprojektowanym przy użyciu cementu CEM I 42,5R.

EcoPact mogą być produkowane na terenie całego kraju i dostarczane na budowę z najbliższej wytwórni betonu. Dostarczamy certyfikaty odpowiadające konkretnym wartościom emisji CO2 przy produkcji betonu w zależności od receptury, klasy betonu itp. Tym samym wychodzimy naprzeciw potrzebom naszym klientów i wspieramy wielkie inwestycje na rzecz ratowania klimatu Ziemi.

W ofercie betonów EcoPact Lafarge znajdują się:

 • EcoPact o niższym o 48% śladzie węglowym
 • EcoPact Zero, w którym ślad węglowy jest zredukowany do zera dzięki systemowi kompensat

Każdą ofertę można wzbogacić o dodatek z kruszywa betonowego z recyklingu - minimum 10% kruszywa pochodzacego z recyklingu betonu (w całej zawartosci kruszywa w 1m3 mieszanki betonowej).

ecopact infografika korzysci

Zastosowanie:

 • wszystkie elementy konstrukcji: od fundamentów po słupy i belki
 • ściany zewnętrzne i wewnetrzne
 • podjazdy
 • chodniki itp.
 • możliwe nietypowe zastosowania - można je omówić z technologami betonu
 
ecopact lafarge small baner

Pobierz ulotkę

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami oferty na ekologiczne betony Lafarge.

Pobierz ulotkę EcoPact Lafarge (.PDF)

 

 

 

 

Dokumenty do pobrania

 • Betony niskoemisyjne EcoPact Lafarge - ulotka (pdf, 472.43 KB)
 • Karta charakterystyki dla mieszanki betonowej i cementowo - piaskowej Lafarge Cement (pdf, 594.58 KB)
 • Ogólne warunki sprzedaży i dostawy wyrobów Lafarge Cement SA (w zakresie działalności prowadzonej przez pion betonowy) oraz Contractor Sp. z o.o. (pdf, 886.93 KB)
 • Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji Lafarge Cement SA (pdf, 797.72 KB)