Nasze realizacje

 

19 rezultat(y)

Nowy Port w Bydgoszczy to inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w 2021 roku i obejmuje teren po dawnej fabryce narzędzi Befana, zlokalizowany w centrum miasta. Znany z wysokiej jakości wykończenia swoich inwestycji, bydgoski deweloper podjął się rewitalizacji kwartału ulic w bezpośrednim sąsiedztwie Brdy, zaledwie kilkaset metrów od Starego Miasta. Ma tu powstać kompleks składający się z budynków mieszkalnych i usługowych...

W Niepołomicach niedaleko Krakowa trwa rozbudowa zakładu MAN Trucks. Powstanie tutaj jedno z największych centrów produkcji samochodów ciężarowych marki, oparte na założeniach zrównoważonego rozwoju.

Lafarge wyprodukowało i dostarczyło beton do budowy węzła Zakręt i powstającego odcinka drogi S17. Sprawdź, kto i jak skorzysta na tej inwestycji!

Piana izolacyjna AIRIUM to jeden z innowacyjnych produktów Lafarge bazujący na cemencie. Powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku oraz środowiska naturalnego.

Ekologiczna, bezpieczna dla zdrowia i środowiska naturalnego mineralna piana izolacyjna od Lafarge to rozwiązanie stosunkowo nowe, ale już szeroko znane i doceniane. Eliminuje szereg problemów typowych dla zastosowań konwencjonalnych, a przy tym skraca czas budowy.

Lafarge dostarczył kruszywa dolomitowe oraz recepty na beton asfaltowy do rozbudowy drogi w Zatorze. W ramach inwestycji ułożono 1,7 km ścieżki rowerowej z 425 Mg betonu asfaltowego w kolorze czerwonym.

Lafarge dostarczył beton towarowy do rozbudowy CH Janki w ilości 53 tys. m³. Aby nie zakłócić codziennej działalności centrum, efektywnie prowadziliśmy prace w godzinach nocnych oraz w niedziele.

Dostarczyliśmy łącznie 98 tys. m³ betonu do budowy obwodnicy w Suwałkach, który został wykorzystany do nawierzchni oraz wykonania obiektów inżynieryjnych.

Wsparliśmy przebudowę zabrzańskiego stadionu, dostarczając dekoracyjny beton nawierzchniowy w trzech kolorach oraz niezbędny styrobeton. Całość nawierzchni wyniosła ok. 25 000 m².

Modernizacja układu falochronów w Porcie Północnym była jednym z największych projektów hydrotechnicznych ostatnich lat. Dostarczyliśmy beton w ilości 54 000 m³, który został wykorzystany do zabetonowania 38 kesonów.

Lafarge był głównym dostawcą betonu dla inwestycji Q22 i dostarczyliśmy go w ilości około 58 tys. m³.

Lafarge na samą budowę konstrukcji mostowych oraz pale przy obwodnicy Wałcz dostarczył beton w ilości 15 tys. m³. Specjalnie pod tę inwestycję uruchomiliśmy mobilną wytwórnię betonu, która dostarczyła łącznie 74 tys. m³ mieszanki betonowej.

Farma wiatrowa Markowice to inwestycja, która niebawem przyczyni się do zwiększenia produkcji zielonej energii. Ale to nie wszystko, co jest w niej ekologicznego. Do jej budowy użyto niskoemisyjnego betonu ECOPact, który na stałe obniżył ślad węglowy tej inwestycji w konstrukcji o 31%.

Lafarge i LH Engineering zajęły się dostawą betonu oraz wykonawstwem nawierzchni przy budowie odcinka A2 Warszawa – Kukuryki. W ramach inwestycji ułożono ok. 305 tys. m² nawierzchni betonowej, wykorzystano do tego celu 160 tys. m³ betonu.

Do budowy obwodnicy w Ostródzie dostarczyliśmy mieszanki betonowe w ilości 160 tys. m³, w tym mieszankę C50/60 o bardzo wysokich parametrach technicznych i wytrzymałościowych, która była wykorzystana m.in. do budowy najdłuższego mostu extradosed w Europie.

Nawierzchnia skateparku w krakowskim Parku Jordana wykonana jest z betonu, którego dostawą zajęło się Lafarge. Dostarczyliśmy beton dekoracyjny Artevia™ w trzech kolorach - łącznie 164 m³.

Podczas rewitalizacji Fabryki Norblina Lafarge zaproponował zastosowanie proekologicznej i skutecznej podbudowy do odwodnień. Rozwiązanie sprawdziło się doskonale.

LH Engineering przekonał inwestora gdańskiego portowego parkingu do zastosowania nowej technologii, jaką jest beton wałowany. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu oraz konstrukcji samego parkingu.

Zarekomendowaliśmy i dostarczyliśmy innowacyjny produkt do stosowania na podkłady podłogowe - Agilia™ Sols A.

 

Inne realizacje

 

Budynek mieszkalny - Warszawa, Sprzeczna 4
Centrum Handlowe Wzorcownia - Włocławek
Hotel Indigo - Warszawa, Smolna
Rosevia Resort & SPA - Rozewie