Komunikaty prasowe

41 rezultat(y)

Lafarge, producent innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych, należący do Grupy Holcim, uzyskał Deklarację Środowiskową Typu III EPD dla niskoemisyjnych cementów i betonów produkowanych w Polsce.

Dzięki kolejnym umowom typu fizyczne PPA, które tym razem zostały podpisane z firmą KGAL, Lafarge przybliża się do osiągnięcia celu 100% energii ze źródeł odnawialnych oraz wspiera rozwój OZE w Polsce.

LafaLafarge Polska sfinalizował proces przejęcia udziałów w HM Factory, wchodząc tym samym na rynek prefabrykacji betonowej w Polsce.

Lafarge podpisał umowę z firmą RWE Supply & Trading na dostawy energii elektrycznej z farm wiatrowych Windfarm Polska III, która zaspokoi 20 proc. zużycia Lafarge w Polsce.

Cementownia Kujawy stanie się pierwszą w Polsce oraz jedną z pierwszych na świecie zeroemisyjnych cementowni.

W 2021 Lafarge w Polsce zadeklarował stopniowe odejście od produkcji podstawowych cementów portlandzkich do roku 2025

Lafarge w Polsce sukcesywnie kontynuuje wprowadzenie modelu GOZ do swojej działalności, dlatego uruchamia dwa kolejne projekty inwestycyjne o wartości blisko 41 mln zł. 

Lafarge w Polsce podpisał warunkową umowę przejęcia pięciu zakładów produkcji betonu towarowego od OL-TRANS, lidera gotowych mieszanek betonowych w Trójmieście.

W Cementowni Kujawy, należącej do Lafarge w Polsce (Grupa Holcim), wprowadzona zostanie unikatowa technologia wychwytywania i składowania dwutlenku węgla.

Cement to podstawowy materiał budowlany, któremu zawdzięczamy powstanie całej infrastruktury. Dlatego redukcja jego śladu węglowego ma ogromne znaczenie dla przyspieszenia dekarbonizacji budownictwa.