Co u nas słychać?

 
Czy polski przemysł cementowy jest nowoczesny?
13.09.2019

Polski przemysł cementowy jest jednym z najnowocześniejszych na świecie: w ciągu ostatnich 30 lat zmniejszono o 40% emisję brutto CO2, a w piecach cementowych gospodaruje się nawet 12% odpadów komunalnych powstających w kraju – przekonywał podczas IX Konferencji Naukowej „Energia i Środowisko” Stanisław Sobczyk, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Przemysłowy Lafarge w Polsce.

 
Zagłosuj na raport społeczny Lafarge
20.08.2019

Lafarge Polska bierze udział w konkursie Raporty Społeczne, którego głównym celem jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. Mamy szansę zdobyć nagrodę internautów, dlatego zachęcamy do oddania głosu na nasz raport w głosowaniu internetowym.

 
Szkolenia BHP - co powinieneś o nich wiedzieć?
16.08.2019

Dbałość o bezpieczeństwo w pracy jest naszym wspólnym obowiązkiem. Dlatego każdy pracownik, niezależnie od tego czy jest zatrudniony w biurze czy w kopalni, powinien przejść szkolenia BHP. Stąd nasza troska w Lafarge o to, aby dopasować je do rodzaju wykonywanej pracy i przekazać pracownikom pełne informacje i zalecenia dotyczące zajmowanego stanowiska.

 
Druga edycja raportu „W trosce o biznes, ludzi, planetę”. Wyniki, które robią wrażenie
05.08.2019

Trzykrotne obniżenie wskaźnika wypadkowości, szereg inwestycji wpływających na redukcję emisji CO2 przy jednoczesnym zwiększenie wykorzystania paliw alternatywnych. Ponad 78 tys. beneficjentów działań WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim – to zaledwie kilka przykładów, z których możemy być dumni. Wszystkie nasze działania opisujemy w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

 
Paliwa alternatywne - fakty i mity
19.07.2019

Paliwa alternatywne i wykorzystywanie surowców wtórnych to nieodłączny element realizacji działań na rzecz ochrony środowiska. Zwolennicy stosowania paliw alternatywnych w procesie wypału klinkieru do produkcji cementu podkreślają, że zmniejszana jest powierzchnia składowisk oraz eksploatacja surowców naturalnych. Przeciwnicy zastanawiają się, czy współspalanie odpadów jest korzystne, jaki ma wpływ na powietrze oraz co robi się z frakcją resztkową pozostająca po spaleniu? Jak jest naprawdę?

 
Dogtrekking z Lafarge w Barcinie za nami
16.06.2019

Na starcie stanęło 35 uczestników z 40 psami. Długość trasy wyniosła 3,9 km, a najszybszy zawodnik pokonał dystans w 20 minut! Zawodom towarzyszyła zbiórka na rzecz Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu. Razem zebraliśmy ponad 8,5 tys. zł! Dziękujemy!

 
Nowy dyrektor sprzedaży cementu stawia na innowacje
12.06.2019

Maciej Sypek od 12 lat związany jest z firmą Lafarge, przede wszystkim w obszarach wsparcia technicznego, badań i rozwoju, sprzedaży oraz marketingu. Na nowym stanowisku będzie rozwijać strategię sprzedaży opartą na innowacjach oraz zaawansowanym doradztwie technicznym.

 
Lafarge nagrodzone za działania dla lokalnych społeczności
24.05.2019

Firma Lafarge zdobyła drugie miejsce w konkursie EKOkopalnia 2019. Jurorzy docenili współpracę Lafarge z Gminą Lipnica w celu stworzenia przyjaznej przestrzeni rekreacyjnej przy jeziorze Gliszczonek oraz opracowanie programu działań ochronnych dla jeziora Borzyszkowskiego.

 
Lafarge rekultywuje teren pokopalniany w Radkowicach
21.05.2019

Lafarge w Polsce kończy rekultywację nieczynnego wyrobiska Radkowice-Podwole, zajmującego powierzchnię blisko 28 ha. Obecnie wyrobisko w naturalny sposób wypełnia się wodą, dodatkowo prowadzone są również prace związane z nasadzeniem drzew i krzewów.

 
Działamy WSPÓLNIE już 3 lata
23.04.2019

20 kwietnia br. minęły 3 lata działalności Wspólnie – Fundacji LafargeHolcim. Przez ten czas pomogliśmy 50 organizacjom, i zaangażowaliśmy do działania 200 wolontariuszy. Dzięki tym wysiłkom zrealizowaliśmy 60 projektów, z których skorzystało 70 tysięcy osób, w większości sąsiadów naszych zakładów. 3 lata to dobry moment na przypomnienie sobie, jakie mieliśmy założenia na początku naszej działalności, podsumowanie tego co zrealizowaliśmy i jakie mamy plany na przyszłość.

 
 Lafarge ze Srebrnym Listkiem CSR Polityki
17.04.2019

Nasza firma już po raz drugi została nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR Polityki za swoją odpowiedzialność i zaangażowanie społeczne. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał też Zakład Separacji Popiołów Siekierki.

 
Czasem mniej znaczy więcej
15.04.2019

„Do wypadku doszło, ponieważ kierowca kierujący pojazdem nie zachował bezpiecznej prędkości” – takie zdanie można przeczytać w gazecie lub usłyszeć w telewizji niemal każdego dnia. Nic dziwnego – według statystyk publikowanych co roku przez policję, nadmierna prędkość to, obok nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, główna przyczyna wypadków drogowych.

 
Technologia przyszłości - Laboratorium Automatyczne na Kujawach
05.04.2019

Jednym z naszych priorytetów jest ciągła poprawa jakości produktów, gwarantująca pełne zadowolenie i satysfakcję klientów. Dzięki Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wdrożyliśmy w laboratorium na Kujawach nowoczesne, innowacyjne i w pełni zautomatyzowane laboratorium. Wykorzystuje ono najnowsze trendy i rozwiązania w zarządzaniu produkcją cementu.

 
13 wytwórni betonu Lafarge ze Znakiem SPBT DOBRY BETON
25.03.2019

Podczas XVI finału Kampanii DOBRY BETON, 4 wytwórnie betonu należące do Lafarge zostały nagrodzone Znakiem SPBT DOBRY BETON, w uznaniu za dbałość o bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, jakość produkcji i dostaw betonu. Aktualnie 13 wytwórni Lafarge posiada znak jakości przyznawany przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego.

 
Profesjonaliści nie zostawiają śladów
20.03.2019

Bezpieczne hamowanie zależy przede wszystkim od sprawności hamulców i umiejętności kierowcy. O pierwszy z tych czynników dba zdecydowana większość kierowców, jednak tylko nieliczni zastanawiają się nad tym, czy potrafią prawidłowo hamować.

 
Co determinuje sukces kobiet w „męskiej” branży?
08.03.2019

Wizerunek branży budowlanej jako zarządzanej wyłącznie przez mężczyzn to przeszłość. Coraz więcej kobiet z powodzeniem realizuje w niej swoje zawodowe cele i odnosi sukcesy. Przykładem jest Lafarge w Polsce.

 
Wizja, ludzie i wzrost
25.02.2019

„Lafarge chce być zaufanym doradcą dla Klientów, firmą bezpieczną i zrównoważoną dla partnerów i interesariuszy oraz dobrym miejscem pracy dla swoich obecnych i przyszłych pracowników”.

 
Mistrzowie nie ścinają na zakrętach
13.02.2019

Statystyki policyjne są nieubłagane. Na zakrętach i skrzyżowaniach dochodzi do największej liczby wypadków. Co roku giną w nich setki Polaków, a z poważnymi ranami wychodzą tysiące. Mimo to zakrętów nie należy się bać. Aby pokonywać je bezpiecznie, wystarczy stosować kilka prostych zasad jazdy defensywnej. Oto one.

 
W trudnych sytuacjach gramy do jednej bramki
30.01.2019

O pierwszych miesiącach pracy na nowym stanowisku, zespole pracowników, a także o wyzwaniach, które stoją przed Cementownią Kujawy, opowiada jej dyrektor Marek Michalski.

 
Latasz jak amator, czy jeździsz jak zawodowiec?
14.01.2019

Zawodowy kierowca to ten, który ma duże doświadczenie i na drodze wiele już widział. Nikt nie kwestionuje jego umiejętności. Każdy zawodowiec jednak wie, że uczyć się trzeba przez całe życie.

 
Doradztwo techniczne oparte na relacji i zaufaniu
02.01.2019

Praca w Doradztwie Technicznym opiera się na dobrej relacji z klientem i wzajemnym zaufaniu. Klient kontaktuje się z nami, kiedy napotyka na problem. Dlatego zależy nam, abyśmy byli realnym partnerem, na którego zawsze można liczyć.

 
Xavier Guesnu gościem szczytu COP24
15.12.2018

Xavier Guesnu Prezes Zarządu Lafarge w Polsce reprezentował Grupę LafargeHolcim podczas odbywającego się w grudniu 2018 roku katowickiego szczytu COP24.

 
Barbórka - święto górników
04.12.2018

Barbórka obchodzona jest hucznie w całej Polsce. Dla Lafarge to największe święto górnicze ma szczególne znaczenie. Czwartego grudnia dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną ciężką pracę. Przy tej okazji przypominamy kilka ciekawych faktów o Barbórce i tradycjach związanych z jej obchodami.

 
Kopalnia dolomitu w Dubiu areną zmagań drużyn mundurowych
19.11.2018

Już po raz dziewiąty ekipy z różnych formacji mundurowych rywalizowały o miano najlepszej w Mistrzostwach Miasta Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Zmagania odbyły się m.in. na terenie Kopalni dolomitu w Dubiu.

 
Najważniejsza jest analiza potrzeb klienta
12.11.2018

Analiza potrzeb klientów to punkt wyjścia podczas pracy nad nowymi produktami. Trudno liczyć na dobrą relację z klientem bez oferty odpowiadającej na jego potrzeby.

 
Smartfony a bezpieczeństwo na drodze
05.11.2018

Jest ich coraz więcej. Snują się po ulicach i są bardzo groźni, szczególnie kiedy wejdą na drogę. Niemal nic nie widzą - zaledwie 5% otoczenia. O kim mowa?

 
Technologia Betonu Lafarge
23.10.2018

W dniach 22-23 listopada odbyła się 7 już konferencja Technologia Betonu Lafarge. Wydarzenie to na stałe znalazło miejsce w kalendarzach naszych klientów, szczególnie tych zajmujących się obszarem technicznym i technologicznym związanych z szeroko pojętą produkcją betonową.

 
Inspirujemy do wdrażania nowych rozwiązań
15.10.2018

Podstawą działań jest budowanie wartości dodanej dla naszych klientów, którzy doceniają nasze rekomendacje rozwojowe i nowe spojrzenie na sprzedaż, zarządzanie, czy relacje z kontrahentami.

 
Zrozumienie jest podstawą dobrych relacji
01.10.2018

Postawienie się w sytuacji innego człowieka sprawia, że możemy go lepiej zrozumieć i znacznie łatwiej rozwiązać jego problemy. Tylko w ten sposób można budować długotrwałe i pełne zaufania relacje.

 
Bezpieczeństwo rowerzystów
14.09.2018

Na przełomie dekady liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów i ich ofiar systematycznie spada. Nie oznacza to jednak, że polskie drogi należą do bezpiecznych. W 2017 r. rowerzyści uczestniczyli w 1 546 wypadkach, w których zginęło 119 osób, a 1 481 zostało rannych.

 
Trenerzy wewnętrzni
10.09.2018

Szkolenie dla pracowników Kopalni Bazaltu Lubień oraz Sulików z tematu „Górnictwo: Prawo geologiczne i górnicze” przeprowadził Piotr Krzemiński, Kierownik ds. produkcji i trener wewnętrzny.