Co u nas słychać?

 
Dbamy o pracowników - Top Employers 2021
14.02.2021

Dwunasta edycja programu Top Employers, po raz kolejny, wskazała najlepszych pracodawców w Polsce. Jak się domyślacie jednym z nich, w tym roku zostało Lafarge. Wyróżniono nas za dobre miejsce pracy i działania skierowane do pracowników, które wpisują się w naszą codzienną filozofię dbania o nich.

 
AIRIUM w starej przedwojennej kamienicy w Krakowie - pierwsza realizacja
25.11.2020
AIRIUM™ zostało wprowadzone na rynek zaledwie miesiąc temu, a już możemy pochwalić się pierwszą udaną realizacją! Doskonałe parametry oraz produkcja na miejscu sprawiły, że to właśnie mineralna piana izolacyjna od Lafarge Polska została wybrana do inwestycji na Starym Mieście w Krakowie. Trwa tam adaptacja poddasza zabytkowej kamienicy z 1926 roku na lokale mieszkalne i dla bezpieczeństwa całej konstrukcji kluczowa była zmiana technologii izolacji.
 
Najbardziej ekologiczny cement będzie produkowany w Polsce
22.10.2020

Dzięki wartej ponad 100 mln euro modernizacji Cementowni Małogoszcz w Polsce będziemy produkować jeden z najbardziej ekologicznych cementów w Grupie LafargeHolcim. Inwestycja przyczyni się do realizacji grupowego celu redukcji emisji CO2 o 20% do 2030 roku oraz celu Lafarge w Polsce - redukcji 55% emisji CO2 do 2025 roku w porównaniu z rokiem 1990. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończenie planowane jest na 2023 rok.

 
LafargeHolcim podpisał Net Zero Pledge i zobowiązał się do dalszej redukcji CO2
25.09.2020

LafargeHolcim podpisał deklarację Net Zero Pledge, tym samym zobowiązał się, że będzie dążył do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla – plan uwzględnia ograniczenie CO2 o 20% na każdą tonę produkowanego cementu do 2030 roku. Koncern jest pierwszą globalną firmą zajmującą się materiałami budowlanymi współpracującą z Science-Based Targets (SBTi) - inicjatywą, której celem jest m.in. rozwój ekologicznego budownictwa.

 
Cementownia kluczowym filarem dla gospodarki odpadami
22.07.2020

„Można powiedzieć, że jesteśmy oczko wyżej od zwykłych spalarni, bo odzyskujemy ciepło, a popioły i żużel w piecu cementowym stają się częścią mieszanki surowcowej wypalanego klinkieru” - rozmowa z Moniką Michalską, kierownikiem handlowym w Geocycle, która odpowiada za paliwa alternatywne niezbędne do prowadzenia działalności produkcyjnej w cementowniach Lafarge w Polsce.

 
Dlaczego wapno nawozowe może pomóc rolnikom w walce z suszą na polach?
24.06.2020

Polska jako jeden z najuboższych krajów w wodę na terenie Unii Europejskiej obecnie zmaga się z bardzo trudną sytuacją hydrologiczną, która bezpośrednio przekłada się na kondycję rolnictwa w kraju. W tej sytuacji bardzo ważne jest utrzymanie odpowiednich warunków wilgotnościowych gruntu w gospodarstwach rolnych. Oprócz rozwiązań proretencyjnych, na pomoc przychodzi wapno nawozowe, które podnosi odczyn pH gleby i wpływa na poprawę jej żyzności.

 
Łańcuchy dostaw będą coraz krótsze i bardziej lokalne
10.06.2020

„Firmy z krótkimi łańcuchami dostaw nie odczuwają zamknięcia granic, nie mrożą kapitału i dzięki temu utrzymują płynność finansową. Firmy, które myślą, że przeczekają i wrócą do starego, mogą się rozczarować” – rozmowa z Leszkiem Szelerskim, Dyrektorem Łańcucha Dostaw Lafarge w Polsce.

 
Wybraliśmy 25 grantów dla społeczności lokalnych na 25-lecie Lafarge w Polsce
05.06.2020

25-lecie Lafarge w Polsce to doskonała okazja, by podkreślić partnerskie i dobrosąsiedzkie relacje ze społecznościami wokół zakładów naszej firmy. Dlatego spośród 174 wniosków zgłoszonych z całej Polski do II edycji programu grantowego „Wspólnie dla Regionu”, nasza fundacja WSPÓLNIE wybrała 25 projektów przygotowanych przez stowarzyszenia, szkoły i organizacje z miejscowości, w których Lafarge prowadzi działalność. Ich łączna wartość to niemal 340 tys. zł.

 
#Niezwalniajmy! Lafarge przystępuje do społecznej akcji chroniącej pracowników i biznes
26.05.2020

Lafarge dołączył do społecznej akcji #niezwalniajmy, której celem jest zachęcenie firm do solidarności z pracownikami, pokazywanie przykładów rozwiązań w zakresie ograniczania kosztów bez zwalniania pracowników, a także wymiana doświadczeń z innymi firmami i krajami.Tym samym firma deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby chronić miejsca pracy w swojej organizacji.

 
Beton jako materiał konstrukcyjny i wykończeniowy ścian oraz sufitów
15.05.2020

Coraz częściej elementy betonowe, jak ściany i sufity, stają się estetycznym wykończeniem wnętrza. Projektanci nowoczesnych obiektów sięgają po beton w celu podkreślenia charakteru pomieszczenia. Jak uzyskać estetyczne wykończenie powierzchni betonu? Jak budować prefabrykowane ściany i sufity? Zapraszamy do lektury artykułu, który przygotowali: Jędrzej Zdziechowski (Lafarge Cement SA ) oraz Krystian Szczęsny (Zbych Pol & Mobet).

 
Historia rozwoju przemysłu wapienniczego i cementowego w Białym Zagłębiu na Kujawach
04.05.2020

W 1858 roku odkryto w Wapiennie, a następnie w Bielawach, w miejscowościach leżących przy drodze krajowej Pakość-Barcin, fragment złoża wapienia (kamienia wapiennego). W 1860 roku rozpoczęto eksploatację tych złóż i datę tę uznaje się za początek zakładów wapienniczych. Przedstawiamy historię przemysłu wapienniczego i cementowego w Białym Zagłębiu Kujawsko-Pałuckim, którą przybliża dr n. chem. Jan Jabłoński, obecnie Prezes Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NOT – SITPMB, niegdyś dyrektor Cementowni na Kujawach.

 
Dekarbonizacja, czyli budownictwo neutralne dla klimatu w zasięgu ręki
20.04.2020

Budownictwo niskoemisyjne jest możliwe, wymaga jednak mobilizacji wszystkich podmiotów z branży budowlanej. Dekarbonizacja budownictwa jest naszą wspólną misją, a także jednym z głównych celów Lafarge. Dostarczamy betony zeroCO2, ale też współpracujemy ze światowymi organizacjami na rzecz poprawy klimatu, w tym oferujemy kompensację emisji dwutlenku węgla w ramach projektów realizowanych przez United Nations Carbon Offset Platform.

 
Dobre praktyki Lafarge ponownie wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu
16.04.2020

Lafarge w Polsce od lat z powodzeniem wspiera rozwój społeczności lokalnych. Realizujemy projekty edukacyjne, promujące bezpieczeństwo i ochronę zdrowia, poprawiające przestrzeń lub infrastrukturę, a także promujące ochronę środowiska. Cieszymy się więc, że w najnowszym raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki” aż 6 naszych dobrych praktyk dostało wyróżnienia. Większość z nich wykracza poza tradycyjny CSR i jest efektem szerszej strategii zrównoważonego rozwoju, którą realizujemy. Jakie to działania? Przeczytaj dalej.

 
Fundacja WSPÓLNIE podsumowuje 2019 rok - co się działo?
18.03.2020

Rok 2019 był wyjątkowy dla Fundacji WSPÓLNIE. Wystartowały dwa nowe programy grantowe, które okazały się dużym sukcesem. Zrealizowaliśmy aż 54 projekty, angażując do działania 150 wolontariuszy, i pomogliśmy ponad 23 000 beneficjentom.

 
Pierwsza pomoc w zakładzie pracy. Wyzwania, obowiązki i praktyczne wskazówki od Lafarge
02.03.2020

Zapewnienie bezpiecznych warunków pracy wymaga od osób zarządzających zakładami oraz od samych pracowników odpowiedniego przygotowania prac i kalkulacji ryzyka przed ich rozpoczęciem. Czy to wystarczy, aby uniknąć wypadków? Jak sobie radzimy w sytuacjach kryzysowych? Jakie są obowiązki w zakresie udzielania pierwszej pomocy wynikające z przepisów prawa?

 
Nawierzchnie betonowe w remontach dróg lokalnych
13.02.2020

Nawierzchnia z betonu cementowego jest obecnie jedną z lepszych technologii możliwych do wykorzystania przy wzmocnieniu i podniesieniu standardu dróg lokalnych. Dlaczego? Korzyści oraz metody zastosowania betonowych warstw nawierzchniowych przybliża nasz ekspert, Jarosław Rokita, Kierownik Projektów LH Engineering.

 
W Europie następuje renesans idei cohousingu. Wywiad z Małgorzatą Mader, laureatką LafargeHolcim Awards
02.02.2020

Przedstawiamy wywiad z Małgorzatą Mader, polską architektą, lauretką 5. edycji międzynarodowego konkursu LafargeHolcim Awards, której projekt przekształcenia fabryki w Łodzi w kompleks mieszkaniowy uzyskał pierwszą nagrodę w kategorii Next Generation w wysokości 25 000 dolarów. Artykuł ukazał się na łamach prestiżowych magazynów branżowych „Architektura” i „ARCH”.

 
Cementownia Lafarge Małogoszcz ma już 45 lat! Wywiad z Jackiem Patykiem, dyrektorem cementowni
17.12.2019

Cementownia Lafarge Małogoszcz w tym roku obchodzi jubileusz 45-lecia istnienia. Przez ten czas zakład zmienił się nie do poznania, mając w swojej historii momenty wielkich przemian, modernizację, prywatyzację i wielomilionowe inwestycje. Z Jackiem Patykiem, dyrektorem Cementowni Małogoszcz, o latach świetności zakładu, historii i przyszłości rozmawiała redakcja „Echo Dnia”.

 
Lafarge wyznacza nowe standardy w dziedzinie zrównoważonego rozwoju
03.12.2019

Listopadowa konferencja Sustainable Economy Summit, w której wzięli udział przedstawiciele Lafarge, poświęcona była zrównoważonemu rozwojowi w biznesie. Podczas trzech paneli dyskusyjnych i pięciu wystąpień zostały omówione najważniejsze kwestie dotyczące odpowiedzialnego rozwoju przedsiębiorstw. Podczas towarzyszącej wydarzeniu gali Lafarge otrzymał statuetkę Sustainability Economy Awards w kategorii Lider Zaangażowania Pracowniczego.

 
Konferencja Technologia Betonu - rozmawialiśmy o wykorzystaniu cementów z dodatkami mineralnymi
27.11.2019

21 listopada spotkaliśmy się z technologiami oraz szefami produkcji w segmencie betonu towarowego, prefabrykacji i infrastruktury, aby porozmawiać m.in. o wykorzystaniu cementów z dodatkami mineralnymi w prefabrykacji i betonie towarowym, w tym w betonie samozagęszczalnym. Konferencja „Technologia Betonu” odbyła się po raz 8 – tak samo jak przy poprzednich edycjach – gościliśmy na niej zarówno klientów powiązanych z branżą budowlaną, jak i przedstawicieli środowiska naukowego.

 
Lafarge w awangardzie dyskusji o nowoczesnym budownictwie
20.11.2019

Pierwsza edycja konferencji 4Buildings pokazała, jak na naszych oczach zmienia się branża budowlana. Z jednej strony coraz mocniej wpisujemy się w postępującą cyfryzację, z drugiej – w rosnące wymagania środowiskowe wynikające m.in. ze zmian klimatu oraz konieczności ograniczenia emisji CO2. Na wydarzeniu spotkało się ponad 2 tys. profesjonalistów oraz 2,5 tys. miłośników ekologicznego budownictwa, również Lafarge mocno zaznaczył swoją obecność na dyskusjach panelowych, jak i w części wystawowej.

 
Gala Skrzydła Sukcesu 2019 – odpowiedzialne prowadzenie biznesu
18.11.2019

Prowadzenie biznesu powinno odbywać się z pełną dbałością o to, co nas otacza – o ludzi i środowisko. O trendach, prognozach i o tym, że w branży cementowej niezwykle ważny jest zrównoważony rozwój połączony ze społeczną odpowiedzialnością biznesu rozmawialiśmy podczas 5. edycji Gali Skrzydła Sukcesu, która odbyła się 15 listopada 2019 r.

 
Lafarge wybrał Najlepszą Pracę Dyplomową Roku w Konkursie CloudNine
15.11.2019

Rocznie aż 80 mln godzin pracy studentów jest nieefektywnie wykorzystanych, ponadto prace dyplomowe rzadko skupiają się na problemach i rozwiązaniach dla biznesu. Lafarge chce to zmienić i dlatego został Partnerem Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową Roku w ramach konkursu CloudNine. Pierwsza edycja konkursu odbyła się 14 listopada br. podczas Warsaw Industry Week.

 
Industry 4.0, czyli technologie przyszłości, którą wdrażamy na Kujawach
13.11.2019

Przemysł 4.0 to pojęcie, które dziś w branży technologicznej odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Mało kto kojarzy je z produkcją cementu. Tymczasem w Cementowni Lafarge na Kujawach od dłuższego czasu realizujemy ważny projekt, który sprawia, że staje się ona inteligentną fabryką w której swoje miejsce znalazły najnowsze zdobycze współczesnej technologii.

 
Lafarge aktywne na rynku infrastruktury
05.11.2019

Przed Lafarge i całą branżą rysują się nowe możliwości rozwoju. Prezydent RP podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie portów zewnętrznych. Oznacza to jeszcze większe wykorzystanie naszych wysokiej jakości produktów przy realizacji projektów transportowych. Pozwoli nam to wzmocnić pozycję polskiej branży cementowej jako europejskiego lidera.

 
Lafarge efektywnie ogranicza emisję CO2 dzięki paliwom alternatywnym
31.10.2019

Branża cementowa walczy z emisją CO2, a jednym z pionierów wykorzystujących paliwa alternatywne jest Lafarge w Polsce. Już średnio 73% energii niezbędnej do wytworzenia klinkieru i cementu czerpiemy właśnie z paliw alternatywnych (RDF). O przyszłości tych paliw oraz o tym, jak Lafarge wykorzystuje odpady, opowiada Marcin Wojtan, Dyrektor Zarządzający Geocycle Polska.

 
Rozmawiamy i działamy! Za nami kolejne sesje dialogu społecznego
23.10.2019

Przedstawiciele Lafarge spotkali się z reprezentami lokalnej społeczności w Bielawach oraz w Małogoszczu, gdzie działają nasze cementownie. To już kolejne sesje dialogu społecznego, podczas których wymieniamy się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami, ponieważ chcemy wesprzeć projekty służące poprawie jakości życia mieszkańców i wyglądu ich najbliższego otoczenia.

 
Wysiew wapna pylistego w praktyce - pokazy maszyn UNIA
15.10.2019

Od początku działalności Lafarge kładzie nacisk na współpracę z polskimi firmami. Nie inaczej jest w przypadku producenta maszyn rolniczych, firmy UNIA z Grudziądza, z którą współpraca zaowocowała pokazami polowymi z wykorzystaniem naszego wapna. Pokazy odbyły się 10 i 11 października br. w Kurzejewie i były okazją do poznania pierwszego polskiego rozsiewacza nawozów pylistych, a także innowacyjnego sposobu dostawy produktu na pole.

 
Rosnące ceny energii wyzwaniem dla branży cementowej
04.10.2019

Za nami XVI Kongres Nowego Przemysłu, który od lat jest największym forum debaty o kondycji i perspektywach polskiego sektora energii i paliw. W panelach dyskusyjnych wzięli udział eksperci Lafarge, którzy mówili m.in. o tym, że rosnące ceny energii elektrycznej są bardzo dużym wyzwaniem dla branży cementowej, a jednocześnie szansą dla paliw alternatywnych.

 
Taśmociąg zastąpił ciężarówki w kopalni w Sępólnie Wielkim
23.09.2019

W kopalni Lafarge w Sępólnie Wielkim w gminie Biały Bór powstał gigantyczny taśmociąg, który już transportuje urobek z wyrobiska. Jego zadaniem jest ograniczenie ruchu samochodów ciężarowych w obrębie zakładu. Dzięki niemu kierowcy ciężarówek będą mieli do pokonania ponad 280 tys. kilometrów rocznie mniej, a mieszkańcy odzyskają komfort, który dotąd zakłócały te pojazdy.

 
Czy polski przemysł cementowy jest nowoczesny?
13.09.2019

Polski przemysł cementowy jest jednym z najnowocześniejszych na świecie: w ciągu ostatnich 30 lat zmniejszono o 40% emisję brutto CO2, a w piecach cementowych gospodaruje się nawet 12% odpadów komunalnych powstających w kraju – przekonywał podczas IX Konferencji Naukowej „Energia i Środowisko” Stanisław Sobczyk, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Przemysłowy Lafarge w Polsce.

 
Zagłosuj na raport społeczny Lafarge
20.08.2019

Lafarge Polska bierze udział w konkursie Raporty Społeczne, którego głównym celem jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. Mamy szansę zdobyć nagrodę internautów, dlatego zachęcamy do oddania głosu na nasz raport w głosowaniu internetowym.

 
Szkolenia BHP - co powinieneś o nich wiedzieć?
16.08.2019

Dbałość o bezpieczeństwo w pracy jest naszym wspólnym obowiązkiem. Dlatego każdy pracownik, niezależnie od tego czy jest zatrudniony w biurze czy w kopalni, powinien przejść szkolenia BHP. Stąd nasza troska w Lafarge o to, aby dopasować je do rodzaju wykonywanej pracy i przekazać pracownikom pełne informacje i zalecenia dotyczące zajmowanego stanowiska.

 
Druga edycja raportu „W trosce o biznes, ludzi, planetę”. Wyniki, które robią wrażenie
05.08.2019

Trzykrotne obniżenie wskaźnika wypadkowości, szereg inwestycji wpływających na redukcję emisji CO2 przy jednoczesnym zwiększenie wykorzystania paliw alternatywnych. Ponad 78 tys. beneficjentów działań WSPÓLNIE – Fundacji LafargeHolcim – to zaledwie kilka przykładów, z których możemy być dumni. Wszystkie nasze działania opisujemy w najnowszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju.

 
Paliwa alternatywne - fakty i mity
19.07.2019

Paliwa alternatywne i wykorzystywanie surowców wtórnych to nieodłączny element realizacji działań na rzecz ochrony środowiska. Zwolennicy stosowania paliw alternatywnych w procesie wypału klinkieru do produkcji cementu podkreślają, że zmniejszana jest powierzchnia składowisk oraz eksploatacja surowców naturalnych. Przeciwnicy zastanawiają się, czy współspalanie odpadów jest korzystne, jaki ma wpływ na powietrze oraz co robi się z frakcją resztkową pozostająca po spaleniu? Jak jest naprawdę?

 
Dogtrekking z Lafarge w Barcinie za nami
16.06.2019

Na starcie stanęło 35 uczestników z 40 psami. Długość trasy wyniosła 3,9 km, a najszybszy zawodnik pokonał dystans w 20 minut! Zawodom towarzyszyła zbiórka na rzecz Schroniska Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu. Razem zebraliśmy ponad 8,5 tys. zł! Dziękujemy!

 
Nowy dyrektor sprzedaży cementu stawia na innowacje
12.06.2019

Maciej Sypek od 12 lat związany jest z firmą Lafarge, przede wszystkim w obszarach wsparcia technicznego, badań i rozwoju, sprzedaży oraz marketingu. Na nowym stanowisku będzie rozwijać strategię sprzedaży opartą na innowacjach oraz zaawansowanym doradztwie technicznym.

 
Lafarge nagrodzone za działania dla lokalnych społeczności
24.05.2019

Firma Lafarge zdobyła drugie miejsce w konkursie EKOkopalnia 2019. Jurorzy docenili współpracę Lafarge z Gminą Lipnica w celu stworzenia przyjaznej przestrzeni rekreacyjnej przy jeziorze Gliszczonek oraz opracowanie programu działań ochronnych dla jeziora Borzyszkowskiego.

 
Lafarge rekultywuje teren pokopalniany w Radkowicach
21.05.2019

Lafarge w Polsce kończy rekultywację nieczynnego wyrobiska Radkowice-Podwole, zajmującego powierzchnię blisko 28 ha. Obecnie wyrobisko w naturalny sposób wypełnia się wodą, dodatkowo prowadzone są również prace związane z nasadzeniem drzew i krzewów.

 
Działamy WSPÓLNIE już 3 lata
23.04.2019

20 kwietnia br. minęły 3 lata działalności Wspólnie – Fundacji LafargeHolcim. Przez ten czas pomogliśmy 50 organizacjom, i zaangażowaliśmy do działania 200 wolontariuszy. Dzięki tym wysiłkom zrealizowaliśmy 60 projektów, z których skorzystało 70 tysięcy osób, w większości sąsiadów naszych zakładów. 3 lata to dobry moment na przypomnienie sobie, jakie mieliśmy założenia na początku naszej działalności, podsumowanie tego co zrealizowaliśmy i jakie mamy plany na przyszłość.

 
 Lafarge ze Srebrnym Listkiem CSR Polityki
17.04.2019

Nasza firma już po raz drugi została nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR Polityki za swoją odpowiedzialność i zaangażowanie społeczne. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał też Zakład Separacji Popiołów Siekierki.

 
Czasem mniej znaczy więcej
15.04.2019

„Do wypadku doszło, ponieważ kierowca kierujący pojazdem nie zachował bezpiecznej prędkości” – takie zdanie można przeczytać w gazecie lub usłyszeć w telewizji niemal każdego dnia. Nic dziwnego – według statystyk publikowanych co roku przez policję, nadmierna prędkość to, obok nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, główna przyczyna wypadków drogowych.

 
Technologia przyszłości - Laboratorium Automatyczne na Kujawach
05.04.2019

Jednym z naszych priorytetów jest ciągła poprawa jakości produktów, gwarantująca pełne zadowolenie i satysfakcję klientów. Dzięki Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wdrożyliśmy w laboratorium na Kujawach nowoczesne, innowacyjne i w pełni zautomatyzowane laboratorium. Wykorzystuje ono najnowsze trendy i rozwiązania w zarządzaniu produkcją cementu.

 
13 wytwórni betonu Lafarge ze Znakiem SPBT DOBRY BETON
25.03.2019

Podczas XVI finału Kampanii DOBRY BETON, 4 wytwórnie betonu należące do Lafarge zostały nagrodzone Znakiem SPBT DOBRY BETON, w uznaniu za dbałość o bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, jakość produkcji i dostaw betonu. Aktualnie 13 wytwórni Lafarge posiada znak jakości przyznawany przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego.

 
Profesjonaliści nie zostawiają śladów
20.03.2019

Bezpieczne hamowanie zależy przede wszystkim od sprawności hamulców i umiejętności kierowcy. O pierwszy z tych czynników dba zdecydowana większość kierowców, jednak tylko nieliczni zastanawiają się nad tym, czy potrafią prawidłowo hamować.

 
Co determinuje sukces kobiet w „męskiej” branży?
08.03.2019

Wizerunek branży budowlanej jako zarządzanej wyłącznie przez mężczyzn to przeszłość. Coraz więcej kobiet z powodzeniem realizuje w niej swoje zawodowe cele i odnosi sukcesy. Przykładem jest Lafarge w Polsce.

 
Wizja, ludzie i wzrost
25.02.2019

„Lafarge chce być zaufanym doradcą dla Klientów, firmą bezpieczną i zrównoważoną dla partnerów i interesariuszy oraz dobrym miejscem pracy dla swoich obecnych i przyszłych pracowników”.

 
Mistrzowie nie ścinają na zakrętach
13.02.2019

Statystyki policyjne są nieubłagane. Na zakrętach i skrzyżowaniach dochodzi do największej liczby wypadków. Co roku giną w nich setki Polaków, a z poważnymi ranami wychodzą tysiące. Mimo to zakrętów nie należy się bać. Aby pokonywać je bezpiecznie, wystarczy stosować kilka prostych zasad jazdy defensywnej. Oto one.

 
W trudnych sytuacjach gramy do jednej bramki
30.01.2019

O pierwszych miesiącach pracy na nowym stanowisku, zespole pracowników, a także o wyzwaniach, które stoją przed Cementownią Kujawy, opowiada jej dyrektor Marek Michalski.

 
Latasz jak amator, czy jeździsz jak zawodowiec?
14.01.2019

Zawodowy kierowca to ten, który ma duże doświadczenie i na drodze wiele już widział. Nikt nie kwestionuje jego umiejętności. Każdy zawodowiec jednak wie, że uczyć się trzeba przez całe życie.

 
Doradztwo techniczne oparte na relacji i zaufaniu
02.01.2019

Praca w Doradztwie Technicznym opiera się na dobrej relacji z klientem i wzajemnym zaufaniu. Klient kontaktuje się z nami, kiedy napotyka na problem. Dlatego zależy nam, abyśmy byli realnym partnerem, na którego zawsze można liczyć.

 
Xavier Guesnu gościem szczytu COP24
15.12.2018

Xavier Guesnu Prezes Zarządu Lafarge w Polsce reprezentował Grupę LafargeHolcim podczas odbywającego się w grudniu 2018 roku katowickiego szczytu COP24.

 
Barbórka - święto górników
04.12.2018

Barbórka obchodzona jest hucznie w całej Polsce. Dla Lafarge to największe święto górnicze ma szczególne znaczenie. Czwartego grudnia dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną ciężką pracę. Przy tej okazji przypominamy kilka ciekawych faktów o Barbórce i tradycjach związanych z jej obchodami.

 
Kopalnia dolomitu w Dubiu areną zmagań drużyn mundurowych
19.11.2018

Już po raz dziewiąty ekipy z różnych formacji mundurowych rywalizowały o miano najlepszej w Mistrzostwach Miasta Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Zmagania odbyły się m.in. na terenie Kopalni dolomitu w Dubiu.

 
Najważniejsza jest analiza potrzeb klienta
12.11.2018

Analiza potrzeb klientów to punkt wyjścia podczas pracy nad nowymi produktami. Trudno liczyć na dobrą relację z klientem bez oferty odpowiadającej na jego potrzeby.

 
Smartfony a bezpieczeństwo na drodze
05.11.2018

Jest ich coraz więcej. Snują się po ulicach i są bardzo groźni, szczególnie kiedy wejdą na drogę. Niemal nic nie widzą - zaledwie 5% otoczenia. O kim mowa?

 
Technologia Betonu Lafarge
23.10.2018

W dniach 22-23 listopada odbyła się 7 już konferencja Technologia Betonu Lafarge. Wydarzenie to na stałe znalazło miejsce w kalendarzach naszych klientów, szczególnie tych zajmujących się obszarem technicznym i technologicznym związanych z szeroko pojętą produkcją betonową.

 
Inspirujemy do wdrażania nowych rozwiązań
15.10.2018

Podstawą działań jest budowanie wartości dodanej dla naszych klientów, którzy doceniają nasze rekomendacje rozwojowe i nowe spojrzenie na sprzedaż, zarządzanie, czy relacje z kontrahentami.

 
Zrozumienie jest podstawą dobrych relacji
01.10.2018

Postawienie się w sytuacji innego człowieka sprawia, że możemy go lepiej zrozumieć i znacznie łatwiej rozwiązać jego problemy. Tylko w ten sposób można budować długotrwałe i pełne zaufania relacje.

 
Bezpieczeństwo rowerzystów
14.09.2018

Na przełomie dekady liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów i ich ofiar systematycznie spada. Nie oznacza to jednak, że polskie drogi należą do bezpiecznych. W 2017 r. rowerzyści uczestniczyli w 1 546 wypadkach, w których zginęło 119 osób, a 1 481 zostało rannych.

 
Trenerzy wewnętrzni
10.09.2018

Szkolenie dla pracowników Kopalni Bazaltu Lubień oraz Sulików z tematu „Górnictwo: Prawo geologiczne i górnicze” przeprowadził Piotr Krzemiński, Kierownik ds. produkcji i trener wewnętrzny.