Lafarge nagrodzone za działania dla lokalnych społeczności
24.05.2019

Firma Lafarge zdobyła drugie miejsce w konkursie EKOkopalnia 2019. Jurorzy docenili współpracę Lafarge z Gminą Lipnica w celu stworzenia przyjaznej przestrzeni rekreacyjnej przy jeziorze Gliszczonek oraz opracowanie programu działań ochronnych dla jeziora Borzyszkowskiego.

 
Lafarge rekultywuje teren pokopalniany w Radkowicach
21.05.2019

Lafarge w Polsce kończy rekultywację nieczynnego wyrobiska Radkowice-Podwole, zajmującego powierzchnię blisko 28 ha. Obecnie wyrobisko w naturalny sposób wypełnia się wodą, dodatkowo prowadzone są również prace związane z nasadzeniem drzew i krzewów.

 
Działamy WSPÓLNIE już 3 lata
23.04.2019

20 kwietnia br. minęły 3 lata działalności Wspólnie – Fundacji LafargeHolcim. Przez ten czas pomogliśmy 50 organizacjom, i zaangażowaliśmy do działania 200 wolontariuszy. Dzięki tym wysiłkom zrealizowaliśmy 60 projektów, z których skorzystało 70 tysięcy osób, w większości sąsiadów naszych zakładów. 3 lata to dobry moment na przypomnienie sobie, jakie mieliśmy założenia na początku naszej działalności, podsumowanie tego co zrealizowaliśmy i jakie mamy plany na przyszłość.

 
 Lafarge ze Srebrnym Listkiem CSR Polityki
17.04.2019

Nasza firma już po raz drugi została nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR Polityki za swoją odpowiedzialność i zaangażowanie społeczne. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał też Zakład Separacji Popiołów Siekierki.

 
Czasem mniej znaczy więcej
15.04.2019

„Do wypadku doszło, ponieważ kierowca kierujący pojazdem nie zachował bezpiecznej prędkości” – takie zdanie można przeczytać w gazecie lub usłyszeć w telewizji niemal każdego dnia. Nic dziwnego – według statystyk publikowanych co roku przez policję, nadmierna prędkość to, obok nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu, główna przyczyna wypadków drogowych.

 
Technologia przyszłości - Laboratorium Automatyczne na Kujawach
05.04.2019

Jednym z naszych priorytetów jest ciągła poprawa jakości produktów, gwarantująca pełne zadowolenie i satysfakcję klientów. Dzięki Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wdrożyć w laboratorium na Kujawach nowoczesne, innowacyjne i w pełni zautomatyzowane laboratorium. Wykorzystuje ono najnowsze trendy i rozwiązania w zarządzaniu produkcją cementu.

 
13 wytwórni betonu Lafarge ze Znakiem SPBT DOBRY BETON
25.03.2019

Podczas XVI finału Kampanii DOBRY BETON, 4 wytwórnie betonu należące do Lafarge zostały nagrodzone Znakiem SPBT DOBRY BETON, w uznaniu za dbałość o bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój, jakość produkcji i dostaw betonu. Aktualnie 13 wytwórni Lafarge posiada znak jakości przyznawany przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego.

 
Profesjonaliści nie zostawiają śladów
20.03.2019

Bezpieczne hamowanie zależy przede wszystkim od sprawności hamulców i umiejętności kierowcy. O pierwszy z tych czynników dba zdecydowana większość kierowców, jednak tylko nieliczni zastanawiają się nad tym, czy potrafią prawidłowo hamować.

 
Co determinuje sukces kobiet w „męskiej” branży?
08.03.2019

Wizerunek branży budowlanej jako zarządzanej wyłącznie przez mężczyzn to przeszłość. Coraz więcej kobiet z powodzeniem realizuje w niej swoje zawodowe cele i odnosi sukcesy. Przykładem jest Lafarge w Polsce.

 
Wizja, ludzie i wzrost
25.02.2019

„Lafarge chce być zaufanym doradcą dla Klientów, firmą bezpieczną i zrównoważoną dla partnerów i interesariuszy oraz dobrym miejscem pracy dla swoich obecnych i przyszłych pracowników”.

 
Mistrzowie nie ścinają na zakrętach
13.02.2019

Statystyki policyjne są nieubłagane. Na zakrętach i skrzyżowaniach dochodzi do największej liczby wypadków. Co roku giną w nich setki Polaków, a z poważnymi ranami wychodzą tysiące. Mimo to zakrętów nie należy się bać. Aby pokonywać je bezpiecznie, wystarczy stosować kilka prostych zasad jazdy defensywnej. Oto one.

 
W trudnych sytuacjach gramy do jednej bramki
30.01.2019

O pierwszych miesiącach pracy na nowym stanowisku, zespole pracowników, a także o wyzwaniach, które stoją przed Cementownią Kujawy, opowiada jej dyrektor Marek Michalski.

 
Latasz jak amator, czy jeździsz jak zawodowiec?
14.01.2019

Zawodowy kierowca to ten, który ma duże doświadczenie i na drodze wiele już widział. Nikt nie kwestionuje jego umiejętności. Każdy zawodowiec jednak wie, że uczyć się trzeba przez całe życie.

 
Doradztwo techniczne oparte na relacji i zaufaniu
02.01.2019

Praca w Doradztwie Technicznym opiera się na dobrej relacji z klientem i wzajemnym zaufaniu. Klient kontaktuje się z nami, kiedy napotyka na problem. Dlatego zależy nam, abyśmy byli realnym partnerem, na którego zawsze można liczyć.

 
Xavier Guesnu gościem szczytu COP24
15.12.2018

Xavier Guesnu Prezes Zarządu Lafarge w Polsce reprezentował Grupę LafargeHolcim podczas odbywającego się w grudniu 2018 roku katowickiego szczytu COP24.

 
Barbórka - święto górników
04.12.2018

Barbórka obchodzona jest hucznie w całej Polsce. Dla Lafarge to największe święto górnicze ma szczególne znaczenie. Czwartego grudnia dziękujemy naszym górnikom za ich całoroczną ciężką pracę. Przy tej okazji przypominamy kilka ciekawych faktów o Barbórce i tradycjach związanych z jej obchodami.

 
Kopalnia dolomitu w Dubiu areną zmagań drużyn mundurowych
19.11.2018

Już po raz dziewiąty ekipy z różnych formacji mundurowych rywalizowały o miano najlepszej w Mistrzostwach Miasta Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Zmagania odbyły się m.in. na terenie Kopalni dolomitu w Dubiu.

 
Najważniejsza jest analiza potrzeb klienta
12.11.2018

Analiza potrzeb klientów to punkt wyjścia podczas pracy nad nowymi produktami. Trudno liczyć na dobrą relację z klientem bez oferty odpowiadającej na jego potrzeby.

 
Smartfony a bezpieczeństwo na drodze
05.11.2018

Jest ich coraz więcej. Snują się po ulicach i są bardzo groźni, szczególnie kiedy wejdą na drogę. Niemal nic nie widzą - zaledwie 5% otoczenia. O kim mowa?

 
Technologia Betonu Lafarge
23.10.2018

W dniach 22-23 listopada odbyła się 7 już konferencja Technologia Betonu Lafarge. Wydarzenie to na stałe znalazło miejsce w kalendarzach naszych klientów, szczególnie tych zajmujących się obszarem technicznym i technologicznym związanych z szeroko pojętą produkcją betonową.

 
Inspirujemy do wdrażania nowych rozwiązań
15.10.2018

Podstawą działań jest budowanie wartości dodanej dla naszych klientów, którzy doceniają nasze rekomendacje rozwojowe i nowe spojrzenie na sprzedaż, zarządzanie, czy relacje z kontrahentami.

 
Zrozumienie jest podstawą dobrych relacji
01.10.2018

Postawienie się w sytuacji innego człowieka sprawia, że możemy go lepiej zrozumieć i znacznie łatwiej rozwiązać jego problemy. Tylko w ten sposób można budować długotrwałe i pełne zaufania relacje.

 
Bezpieczeństwo rowerzystów
14.09.2018

Na przełomie dekady liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów i ich ofiar systematycznie spada. Nie oznacza to jednak, że polskie drogi należą do bezpiecznych. W 2017 r. rowerzyści uczestniczyli w 1 546 wypadkach, w których zginęło 119 osób, a 1 481 zostało rannych.

 
Trenerzy wewnętrzni
10.09.2018

Szkolenie dla pracowników Kopalni Bazaltu Lubień oraz Sulików z tematu „Górnictwo: Prawo geologiczne i górnicze” przeprowadził Piotr Krzemiński, Kierownik ds. produkcji i trener wewnętrzny.