Kujawy


Cementownia „Kujawy” to ogromny kompleks poza samą cementownią obejmujący zakład górniczy z największym w Europie kamieniołomem kamienia wapiennego oraz zakład produkcji paliw alternatywnych. Położona w Bielawach między Bydgoszczą a Inowrocławiem cementownia ma już ponad 50 lat, ale jest stale modernizowana. W ramach najnowszego projektu Go4ECOPlanet w cementowni „Kujawy” w 2027 roku zostanie uruchomiona instalacja wychwytująca 100% CO2. Tu mogą Państwo zapoznać się z najważniejszymi informacjami związanymi z cementownią „Kujawy”.

16 rezultat(y)

„Eco Mural” - to konkurs na autorski projekt muralu, którego celem jest przedstawienie w kreatywny i prosty sposób działań Lafarge i Geocycle w Polsce na rzecz dekarbonizacji budownictwa.

Czy naprawdę tylko cement CEM III jest jedynym odpowiednim cementem do wykonywania szczelnych obiektów budowlanych oraz fundamentów skrzyniowych w technologii białej wanny?

Można powiedzieć, że jesteśmy oczko wyżej od zwykłych spalarni, bo odzyskujemy ciepło, a popioły i żużel w piecu cementowym stają się częścią mieszanki surowcowej wypalanego klinkieru