Zrównoważony rozwój


Lafarge działa w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju. Specjaliści marki stale poszukują nowych rozwiązań, które z jednej strony zapewnią wysoką jakość produktu i jego trwałość, a z drugiej będą miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne oraz uwzględnią potrzeby pracowników i lokalnych społeczności. Nie jest to łatwe, ale ważne. Zrównoważony rozwój stanowi podstawę strategii nowoczesnej firmy, a taką właśnie jesteśmy!

27 rezultat(y)

Dekarbonizacja miast zależy w dużym stopniu od współpracy samorządów z sektorem budowlanym. Poznaj rolę Lafarge w tym procesie!

Produkty EPS Izolbet zostały wpisane na listę ZUM (zielone urządzenia i materiały), która pomaga wnioskodawcom programu Czyste Powietrze w wyborze materiałów spełniających odpowiednie kryteria techniczne.

Sposób na betonozę

Betonoza w ostatnich latach stała się negatywnym symbolem rewitalizacji polskich miast i miasteczek. Źródeł zjawiska należy jednak dopatrywać się, nie tyle w materiale a sposobie jego wykorzystania.

Obecnie sektor budowlany odpowiada aż za 38 proc. emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej. To bardzo dużo, dlatego ograniczenie emisji w tym dziale gospodarki stanowi jeden z ośmiu priorytetów strategii europejskiego Zielonego Ładu.

Beton jest drugim po wodzie, najczęściej używanym materiałem w budownictwie. Jego zrównoważona produkcja ma olbrzymi wpływ na zieloną transformację i dekarbonizację branży.

Setka miast, w których zamieszkuje 12 proc. mieszkańców Europy, uczestniczy w misji Unii Europejskiej na rzecz inicjatywy Neutralne Klimatycznie i Inteligentne Miasta do 2030 r.

„Eco Mural” - to konkurs na autorski projekt muralu, którego celem jest przedstawienie w kreatywny i prosty sposób działań Lafarge i Geocycle w Polsce na rzecz dekarbonizacji budownictwa.

Misją Fundacji jest m.in. edukacja najmłodszego pokolenia, co ma zaowocować zwiększoną troską o środowisko i otoczenie, w którym żyje.

Dzięki wartej ponad 100 mln euro modernizacji Cementowni Małogoszcz w Polsce będziemy produkować jeden z najbardziej ekologicznych cementów w Grupie LafargeHolcim.
LafargeHolcim podpisał deklarację Net Zero Pledge, tym samym zobowiązał się, że będzie dążył do dalszej redukcji emisji dwutlenku węgla – plan uwzględnia ograniczenie o 20 na każdą tonę produkowanego cementu do 2030 roku.
Lafarge jako pierwsza firma budowlana w Polsce wprowadziła na rynek beton zeroemisyjny i niskoemisyjny. W warszawskiej dzielnicy Włochy powstała inwestycja z wykorzystaniem betonu zero CO2.
Można powiedzieć, że jesteśmy oczko wyżej od zwykłych spalarni, bo odzyskujemy ciepło, a popioły i żużel w piecu cementowym stają się częścią mieszanki surowcowej wypalanego klinkieru

Innowacyjna technologia LafargeHolcim wykorzystująca beton do druku 3D zwiększy o jedną trzecią wydajność farm wiatrowych.