Posadzka anhydrytowa - Agilia™ Sols A

Posadzka anhydrytowa - Agilia™ Sols A

Innowacyjny technologicznie produkt przeznaczony do zastosowania na podkłady podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie. Posadzka anhydrytowa o właściwościach samopoziomujących i płynnej konsystencji pozwala uzyskać równą i gładką powierzchnię podłoża. Jest doskonałym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

agilia-sols.png

 

Korzyści z zastosowania produktu

Szybciej i efektywniej przewodzi ciepło co pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i podnosi komfort użytkowania systemów z ogrzewaniem podłogowym, dzięki bardzo szybkiemu nagrzewaniu pomieszczeń.

Zmniejszona grubość wylewki pozwala na zmniejszenie grubości wylewanej warstwy podkładu podłogowego nawet do 35 mm na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej. W przypadku ogrzewania podłogowego istnieje możliwość ograniczenia grubości wylewanej warstwy nad przewodami grzewczymi nawet do 30 mm na rurką.

Wysoka wytrzymałość – od 20 MPa. W porównaniu do jastrychów cementowych znacznie wyższy stosunek wytrzymałości na zginanie do wytrzymałości na ściskanie sprawia, że produkt nie wymaga zbrojenia. Bezskurczowe wiązanie i wysoka elastyczność eliminują problem spękań wylewki. Agilia™ Sols A umożliwia estetyczne wykonanie dużych pól dylatacyjnych – nawet do 300 m² w przypadku podkładów z ogrzewaniem podłogowym i do 900 m² w przypadku podkładów nieogrzewanych.

Właściwości samopoziomujące skracają prace wykonawcze i gwarantują łatwe rozlanie i wypoziomowanie się mieszanki.

Wydajność układania skracają prace wykonawcze i gwarantują łatwe rozlanie i wypoziomowanie się mieszanki.

Przyspieszenie prac wykonawczych istnieje możliwość chodzenia po podkładzie po ok. 48 godz. i rozpoczęcia dalszych prac budowlanych po 4 dniach. Już po 7 dniach można włączyć ogrzewanie podłogowe.

Uniwersalne rozwiązanie dla inwestycji o różnej wielkości stosowana technologia wylewania pozwala wykonać podkłady podłogowe o powierzchni od kilkudziesięciu do kilku tysięcy m².

 

 

 

 

Parametry techniczne

Konsystencja mieszanki

Płynna konsystencja – właściwości samopoziomujące

Struktura podkładu

Niska porowatość ≤8%

Doskonała zwartość struktury

Dobre przewodnictwo cieplne

Zbrojenie

Nie wymaga zbrojenia, brak skurczu w procesie twardnienia

Wytrzymałość na ściskanie

C20, C25, C30, C35

Wytrzymałość na zginanie

F4, F5, F6, F7

Powierzchnie dylatacyjne

Wykonywanie dużych pól bez dylatacji:

- powierzchnie bez konstrukcji ogrzewania podłogowego do 900 m²

- powierzchnie ogrzewane do 300 m²

 

Dokumenty do pobrania

  • Karta charakterystyki Agilia Sols A Lafarge Cement (pdf, 541.32 KB)
  • Karta produktowa Agilia Sols A (pdf, 421.19 KB)
  • Agilia Sols A protokół wygrzewania (pdf, 100.63 KB)
  • Agilia - Ewolucja betonu 2019 (pdf, 530.54 KB)
  • Ogólne warunki sprzedaży i dostawy wyrobów Lafarge Cement SA (w zakresie działalności prowadzonej przez pion betonowy) oraz Contractor Sp. z o.o. (pdf, 886.93 KB)