Zrównoważone rozwiązania
 

Nasz wpływ na obecne wyzwania gospodarcze i klimatyczne nie kończy się tylko na zrównoważonych produktach. Od lat transformujemy nasz przemysł, szczególnie w obszarze produkcji cementu i betonu realnie wpływając na ograniczenie emisji CO2. Od 1995 roku, kiedy rozpoczęliśmy naszą działalność w Polsce, zredukowaliśmy całościowe nasze emisje o 45%. Ale to nie koniec! Rozumiemy, że mamy wpływ także na inne obszary naszej działalności i możemy zrobić więcej.

 
3

 

 

 

 

 

ECOPlanet


To rodzina cementów o obniżonej emisyjności produkowanych przy udziale paliw alternatywnych i surowców zdekarbonizowanych. Dzięki temu możliwa jest redukcja CO2 o co najmniej 40% w stosunku do standardowego cementu CEM I.

Dowiedz się więcej
 

ECOPact

 

Innowacyjny beton o prawie 50 procentowej redukcji śladu węglowego, dzięki minimalizacji użycia cementu i wprowadzeniu kruszyw z recyklingu. Jest ognioodporny i bezpieczny dla zdrowia, gdyż nie zawiera żadnych szkodliwych związków. Jest odporny na czynniki klimatyczne. Jako wszechstronny i bardzo plastyczny materiał, jest w stanie zrealizować najśmielsze projekty architektoniczne, zachowując ich odpowiednią wytrzymałość.

Dowiedz się więcej
5
Zrównoważone rozwiązania - sample 2
 

AIRIUM

 

Izolacja oraz niższe rachunki za energię mają kluczowe znaczenie dla naszego komfortu. Dlatego AIRIUM, lekka piana izolacyjna do ścian i stropów na bazie cementu ma wysokie właściwości izolacyjne, zapewniając ciepło zimą i chłód latem. Jest bezpieczne, bez związków lotnych i niepalne. Dodatkowo posiada mniejszy ślad węglowym niż od wełny i styropianu. Jest w 100 recyklingowalna.

Dowiedz się więcej

Hydromedia


Hydromedia to beton wodoprzepuszczalny, doskonale oddający ideę szybszego i bardziej efektywnego, zrównoważonego budownictwa. Dzięki swojej charakterystycznej strukturze umożliwia szybkie odprowadzenie wody do gruntu czy systemu kanalizacji, zapobiegając jej odparowaniu i zapewniając powtórne użycie.

Dowiedz się więcej
 
hydromedia
 
aggneo

Aggneo


Aggneo™ od Lafarge to nowa jakość materiałów stosowanych w projektach inwestycyjnych. Dzięki zastosowaniu kruszyw z recyklingu betonu obniżasz koszty, redukujesz ilość materiału oraz masz możliwość ich produkcji blisko miejsca budowy. Tym samym zwiększasz swoją efektywność, redukujesz emisje związane z budową i transportem dostarczanego kruszywa oraz przyczyniasz się do minimalizacji zużycia zasobów naturalnych.

Dowiedz się więcej
 

Agilia™ Sols A


Posadzka anhydrytowa ‒ Agilia™ Sols A stosowana jest na podkłady podłogowe w budownictwie każdego typu. To zaawansowany technologicznie produkt o właściwościach samopoziomujących i płynnej konsystencji. Posadzka pozwala uzyskać równą i gładką powierzchnię podłoża. Jest doskonałym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

Dowiedz się więcej
agilia sols a
 
Fibro

Agilia FIBRO


Beton samozagęszczalny Agilia FIBRO to produkt, który doskonale wpisuje się w ideę budownictwa zrównoważonego. Jego zastosowanie nie wymaga wibrowania, co znacznie ogranicza poziom hałasu. Ze względu na gładkość uzyskanych powierzchni, Agilia FIBRO eliminuje konieczność stosowania dodatkowych wylewek. Ogranicza też w znacznym stopniu ilość tradycyjnych zbrojeń prętami zbrojeniowymi, co zmniejsza koszt wykonania elementów budowlanych i zużycie stali oraz przyspiesza czas realizacji inwestycji..

Dowiedz się więcej