Cementowa zaprawa murarska

Cementowa zaprawa murarska

Zaprawy Lafarge dopasowane są do potrzeb i wymagań Klienta. Dzięki dobrej plastyczności z łatwością dopasowują się do kształtu materiału używanego do budowy muru. Czas urabialności zapraw dostosowany jest do potrzeb Klienta i wynosi nawet do 36 godzin.

ultra-zaprawy.png

 

Korzyści z zastosowania produktu

Dobra urabialność i plastyczność zaprawa jest urabiana przez 1-2 dni (do 36 godzin) i łatwo dopasowuje się do kształtu cegieł.

Zwiększona efektywność pracy i porządek na budowie murowanie staje się bardziej ekonomiczne dzięki optymalnemu rozplanowaniu pracy pracowników, którzy zamiast zajmować się przygotowaniem zapraw, mogą w tym czasie wykonywać inne czynności.

Stabilna jakość składniki receptury podlegają badaniom i są dozowane wagowo, a nie, jak w przypadku przygotowywania zaprawy bezpośrednio na budowie, objętościowo.

Dopasowanie do potrzeb inwestorów zaprawy dostosowywane są do indywidualnych wymagań Klienta, a dostawy we wczesnych godzinach umożliwiają rozpoczęcie murowania od samego rana.

 

Parametry techniczne

Cecha/Parametr

Opis

Klasy zapraw

M1 do M20

Czas stosowania

Do 36 godzin

Wytrzymałość

Od 1 MPa do 20 MPa

Skład

Cement, piasek zwykły, domieszki, woda

Przepuszczalność pary wodnej

15/35 – wartość tabelaryczna

Reakcja na ogień

A1

 
zaprawa.png

 

 

Dokumenty do pobrania

  • Karta charakterystyki dla mieszanki betonowej i cementowo - piaskowej Lafarge Cement (pdf, 220.23 KB)
  • Ogólne warunki sprzedaży i dostawy wyrobów Lafarge Cement SA (w zakresie działalności prowadzonej przez pion betonowy) oraz Contractor Sp. z o.o. (pdf, 886.93 KB)