Maciej Sypek
 

Dyrektor Generalny Sprzedaży Cementu i B2B/B2C

Od kwietnia 2019 roku pełni funkcję Dyrektora Generalnego Sprzedaży Cementu i B2B/B2C.

Z Lafarge w Polsce związany jest od 2007 roku. Swoją karierę zawodową w firmie rozpoczął pracując jako doradca techniczny. Następnie od 2008 roku pełnił kolejno funkcje – Kierownika Laboratorium, Kierownika ds. Kluczowych Klientów oraz Kierownika Segmentu B2B/B2C. W latach 2015-2017 jako Krajowy Kierownik ds Wsparcia Technicznego stworzył w Lafarge krajowy dział wsparcia technicznego oraz Centrum Obsługi Reklamacji. Następnie w latach 2017-2019 jako Dyrektor Marketingu Technicznego kierował pracą zespołów odpowiedzialnych za działalność badawczo-rozwojową, wsparcie techniczne oraz obsługę reklamacji.

Jest absolwentem Technologii chemicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uzyskał dyplom MBA w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu na Politechnice Krakowskiej oraz MBA Politechniki Warszawskiej w ramach LafargeHolcim Discovery Programme. W 2018 roku rozpoczął również studia doktoranckie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem oraz tatą dwójki wspaniałych dzieci. Interesuje się sportami siłowymi, dietetyką oraz ogrodnictwem, a w wolnych chwilach lubi czytać i podróżować.

Przeczytaj też: Nowy dyrektor sprzedaży cementu stawia na innowacje

maciej-sypek