Rozpocznij swoją karierę z Lafarge

Cenimy doświadczenie, ale jeśli go nie masz – nie martw się, otwieramy Ci drogę do jego zdobycia. Jeśli szukasz miejsca, w którym wiele się nauczysz i będziesz miał okazję wdrażać swoje pomysły w życie – dobrze trafiłeś. Rozwijaj z nami swoje kompetencje w środowisku najlepszych specjalistów.

 
zdjecie-kariera.jpg

 

 

 

Z nami masz szansę zacząć lepiej niż inni

Jeśli nie masz sprecyzowanych planów na swoją drogę zawodową – nic nie szkodzi.
W Lafarge dajemy Ci możliwości spróbowania swoich sił w różnych obszarach.

Jeśli jednak wiesz dokąd zmierzasz
– w Lafarge umożliwimy Ci osiągnięcie wymarzonego celu.

 

 

Program stażowy Konstruktor Kariery

 

Jesienią 2016 r. rozpoczęła się rekrutacja do programu stażowego Konstruktor Kariery. W jej efekcie z początkiem 2017 r. dołączyło do nas dziesięciu stażystów.

 

Dwunastomiesięczny program stażowy skierowany do studentów i absolwentów kierunków inżynieryjnych i biznesowych.

 

Działy, do których dołączyli stażyści:

  • HR
  • Zarządzania produkcją
  • Finansów
  • Automatyki
  • Górnictwa
  • Doradztwa technicznego
  • Sprzedaży
 

Zobacz, co o programie mówią sami uczestnicy:

 

stazysta-01.png

Już w trakcie studiów w AGH w Krakowie miałam okazję poznać Lafarge podczas praktyk, które odbywałam m.in. w zakładach na Kujawach czy w Małogoszczu. W ramach programu stażowego Konstruktor Kariery dołączyłam do firmy jako asystentka ds. górniczych do zespołu Kopalni Dolomitu Dubie. Cenię sobie pracę ze specjalistami w swoim fachu – codziennie uczę się wielu nowych rzeczy i mam okazję jeszcze lepiej poznać funkcjonowanie zakładu górniczego. Co jednak najważniejsze, wykonuję pracę, która realnie wpływa na proces wydobycia i produkcji kruszyw. W naszej firmie ceni się inicjatywę i samodzielność – codziennie mam na to dowody w postaci odpowiedzialnych zadań, jakie zleca mi moje kierownictwo. Staż w Lafarge to nauka, duża odpowiedzialność, ale i satysfakcja. Prywatnie moim hobby jest poznawanie nowych kultur i ludzi, taniec towarzyski oraz kolekcjonowanie ciekawych okazów geologicznych.

 

Olga, asystentka górnicza w Kopalni Dolomitu Dubie

 

 

 

stazysta-02.png

Bardzo lubię pracować z ludźmi i dlatego staż w dziale HR wydawał mi się dobrym pomysłem na rozpoczęcie mojej kariery zawodowej. Nie pomyliłam się - codziennie poznaję warsztat pracy rekrutera i współpracuję blisko z wieloma działami firmy. W tej pracy najbardziej podoba mi się różnorodność i to, że każdy z kandydatów ma własną historię. Dużo przyjemności sprawia mi też obserwowanie, jak osoby, z którymi przeprowadzałam rozmowę kwalifikacyjną, stają się moimi kolegami z firmy. Satysfakcję daje mi fakt, że dzięki mojemu wkładowi, firma zyskała dobrego pracownika.

 

Ania, asystentka ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy w Cementowni Kujawy

 

 

 

 

 

stazysta-03.png

Staż w Lafarge uważam za ogromną szansę dla mojej kariery. Byłem świeżo upieczonym absolwentem studiów inżynierskich, kiedy dołączyłem do zespołu w Poznaniu. Codziennie wiele się uczę, głównie przez współpracę ze specjalistami, którzy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bardzo miło wspominam moje pierwsze dni w Lafarge – pomoc okazana ze strony wielu osób była dla mnie bardzo ważna. Mam poczucie, że nadal mogę liczyć na wsparcie, ale też że moi przełożeni dają mi odpowiednio dużą samodzielność działania. Staż w Lafarge szczególnie polecam osobom pracowitym, które chcą wiele się nauczyć i zdobyć pierwsze doświadczenie. Jest to praca, która wymaga dużego zaangażowania, ale w zamian daje ogromną satysfakcję.

 

Wojtek, młodszy doradca techniczny w Poznaniu

 

 

 

Program w liczbach:

 

ponad 500

osób zaaplikowało, aby wziąć udział w programie

 

10

stażystów dołączyło do zespołu Lafarge

 

6

różnych lokalizacji przyjęło na swój pokład stażystów, m.in. Poznań, Warszawa, Radkowice, Kielce

 

 
kalendarz_zacznij_z_nami

 

 
szukasz-praktyk.png

Szukasz praktyk?
Dobrze trafiłeś!

 

Wiemy, jak ważne jest zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych już na etapie nauki – nic nie zastąpi wiedzy praktycznej zdobytej podczas pracy ze specjalistami w swoim fachu. Dlatego też oferujemy rozbudowany program praktyk studenckich i uczniowskich, zarówno indywidualnych jak i tych wymaganych tokiem nauczania. Mamy 60 lokalizacji w całej Polsce – sprawdź poniżej, gdzie aktualnie możesz do nas dołączyć oraz z jakimi szkołami i uczelniami współpracujemy.