Beton samozagęszczalny - Agilia™ Fundamenty

 
agilia fundament logo


Agilia Fundamenty to innowacyjny beton samozagęszczalny, który doskonale wpisuje się w ideę budownictwa zrównoważonego. Dzięki braku konieczności wibrowania, ogranicza poziom hałasu podczas robót fundamentowych oraz znacząco ułatwia i przyspiesza prace budowlane.

 

Ekologiczna inwestycja Port Drzewny k. Torunia stawia na zrównoważone rozwiązania Lafarge

Port Drzewny na granicy Torunia i gminy Zławieś Wielka to inwestycja mieszkaniowa, w której inwestor stawia na bezpieczne, zrównoważone rozwiązania, zapewniające komfort i ekologiczne warunki do życia przyszłym mieszkańcom.

Dowiedz się więcej o realizacji
 

Fabryka Norblina – proekologiczny beton od Lafarge

Podczas rewitalizacji Fabryki Norblina Lafarge zaproponował zastosowanie proekologicznej i skutecznej podbudowy do odwodnień. Rozwiązanie sprawdziło się doskonale.

Dowiedz się więcej o realizacji
 
norblin 1

Wiatraki w Markowicach z betonem ECOPact od Lafarge

Farma wiatrowa Markowice – czysta energia i mniej emisji w konstrukcji dzięki zastosowaniu betonu ECOPact od Lafarge

Dowiedz się więcej o realizacji
 

Budynek wielorodzinny w Sosnowcu przy ul. Sedlaka – innowacyjny stropodach z pianą AIRIUM od Lafarge

Mineralna piana izolacyjna AIRIUM to materiał budowlany o wielu funkcjach. Jak i dlaczego zastosowano go w roli warstwy spadkowej stropodachu?

Dowiedz się więcej o realizacji
 
 
 

Korzyści z zastosowania produktu

Nie wymaga zagęszczania (wibrowania) oraz zacierania, co przynosi oszczędność czasu
Pozwala na wykonanie prac przez mniejszą liczbę pracowników, powodując obniżenie kosztów;
Wysoka płynność betonu przy niewielkiej zawartości wody pozwala na zwiększenie efektywności pracy przy zachowaniu parametrów trwałościowych
Szczelne otulenie zbrojenia i wypełnienie wszystkich przestrzeni w szalunku wpływa pozytywnie na wytrzymałość i szczelność fundamentu
Każda partia betonu jest wykonywana w wytwórni, dzięki czemu jego wysoka jakość jest każdorazowo potwierdzona wystawianymi dokumentami technicznymi
Komputerowa kontrola procesu produkcji gwarantuje zachowanie deklarowanej klasy betonu

 

Doradztwo techniczne

Znajdź eksperta

 

 

Zamówienia i informacje

Znajdź przedstawiciela

 

Agilia Fundamenty to beton samozagęszczalny. Gwarantuje właściwą wytrzymałość, zmniejszając ryzyko powstawania spękań ścian konstrukcyjnych budynków. Nie wymaga wibrowania, dzięki czemu oszczędza czas i redukuje poziom hałasu. Płynna konsystencja pozwala na szybkie wypełnienie szalunków oraz umożliwia dotarcie mieszanki do trudno dostępnych miejsc.
 

Cechy produktu:
 

  • gwarantuje szczelne wypełnienie nawet trudno dostępnych miejsc;
  • zasięg swobodnego płynięcia mieszanki wynosi do 7 m w każdą stronę, co oznacza, że szybko możemy wypełnić fundament o długości aż 14 m;
  • w porównaniu do tradycyjnego betonu Agilia Fundamenty ma lepszą przyczepność do zbrojenia, dzięki czemu zapewnia mocniejszą konstrukcję budynku;
  • nie wymaga wibrowania – w odróżnieniu od klasycznych betonów uzyskuje właściwe parametry bez konieczności wibrowania, co pozwala na znaczące
  • zwiększenie efektywności pracy ekipy budowlanej, skraca czas i obniża koszty realizacji inwestycji;
  • gwarantuje wysoką wytrzymałość, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstawania spękań i szczelin w murach.
     

Zastosowanie:
 

  • ławy fundamentowe.

Parametry techniczne

 

Wytrzymałość

Od C16/20, C20/25, C30/37*, B20, B30, B37*

Samozagęszczalność

Tak

Zagęszczanie (wibrowanie)

Nie wymaga wibrowania

Zasięg swobodnego rozpływu w szalunkach

7 m

Stopień wodoszczelności

W8

Gwarancja jakości fundamentów

7 m

* wg normy PN-EN 206-1
** wg normy PN-88/B-06250

Charakterystyka produktu:

Oznaczenia normowe
  • PN-EN 206
Warunki stosowania

Beton samozagęszczalny z uwagi na swoją płynną konsystencję wymaga odpowiednio szczelnego i wytrzymałego deskowania. Dodatkowo podłoże na które wylewamy beton nie może być zbyt chłonne, gdyż powoduje to nadmierny odbiór wody z mieszanki betonowej. Poza tym jak każda mieszanka betonowa wymaga znajomości zasad wbudowywania betonu oraz późniejszej pielęgnacji wilgotnościowo-termicznej w zależności od warunków atmosferycznych. Beton sam się zagęszcza, a dodatkowe zagęszczanie mechaniczne (np. Wibratorami wgłębnymi) jest zabronione.

Najczęstsze pytania:

Czy Agilia Fundamenty jest betonem pompowalnym?

Agilia Fundamenty jest betonem produkowanym w wytwórni betonu, dostarczanym na budowę betonomieszarką i podawanym na miejsce wbudowania za pomocą rynny, taśmy lub pompy.

Czy do gotowego betonu Agilia Fundamenty dodaje się wodę?

Woda dodana do mieszanek betonowych osłabia wytrzymałość betonów, dlatego do mieszanki Agilia Fundamenty nie dodaje się wody. Jest ona wystarczająco płynna dzięki zastosowaniu odpowiednich domieszek polimerowych.

Jak szybko można wylać fundamenty z Agilia Fundamenty?
Czas wylania fundamentów zależy od ich wielkości, jednak można przyjąć, że przy użyciu betonu Agilia Fundamenty uzyskuje się rozpływność 7 m, w porównaniu do rozpływności tradycyjnego betonu na poziomie 1 m. W praktyce fundamenty średniej wielkości domu jednorodzinnego można wylać za pomocą pompy w ciągu około pół godziny, z udziałem zaledwie jednego pracownika.

Artykuły

Zrównoważony rozwój Lafarge