Nagrody i wyróżnienia

2023

Chcemy utrzymać naszą pozycję pracodawcy pierwszego wyboru, ponieważ to nasi ludzie są motorem pozytywnych zmian. Już po raz trzeci znaleźliśmy się w gronie najlepszych pracodawców i zostaliśmy nagrodzeni tytułem Top Employer. W tym roku nagroda jest wyjątkowa.

2022

Lafarge uzyskał tytuł Top Employer 2022 i jest w gronie najlepszych pracodawców w Polsce.

 

2021

Top Employers Poland 2021

Top Employers Poland to renomowany program prowadzony przez światową instytucję Top Employers Institute, która ocenia i certyfikuje organizacje w zakresie prowadzonej polityki personalnej. W 2021 roku odbyła się 12. edycja programu. Wśród 67 laureatów znalazł się Lafarge Polska, który został doceniony za zmiany organizacyjne i kulturowe, ponadstandardowe świadczenia socjalne, dobrą atmosferę pracy, a także zaangażowanie w rozwój pracowników.

 

2020

TopBuilder 2020

TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. Przyznawana jest produktom, usługom i przedsięwzięciom wyróżniającym się wysoką jakością i nowoczesnością. W 2020 roku wskazano 60 rekomendacji, a w gronie laureatów znalazł się Lafarge. Nagrody za nowość i innowacje roku zostały przyznane naszym produktom: beton Agilia Fibroslab, AIRIUM mineralna piana termoizolacyjna oraz rozwiązaniu zeroCO2 z betonem niskoemisyjnym i zeroemisyjnym.

 

2019

Fabryka Roku 2019

W 8. edycji konkursu Fabryka Roku przeprowadzanego przez Wydawnictwo Trade Media International i magazyny branżowe „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” oraz „Control Engineering Polska” Cementownia Kujawy oraz Cementownia Małogoszcz otrzymały statuetkę w kategorii Utrzymanie Ruchu (Factory Maintenance). Nagrodę odebrał Stanisław Sobczyk, Dyrektor Przemysłowy Cementu w Lafarge.

Lider Zaangażowania Pracowniczego 2019

Sustainable Economy Summit to wydarzenie, na którym spotykają się czołowe postacie polskiej gospodarki i autorytety świata nauki. Zwieńczeniem spotkania jest uroczysta ceremonia „Responsible Business Awards”, podczas której nagradzane są przedsiębiorstwa wdrażające idee odpowiedzialnego biznesu oraz wyróżniające się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju – to właśnie podczas niej, 27 listopada, Lafarge w Polsce odebrał nagrodę Lidera Zaangażowania Pracowniczego 2019.

Bezpieczny Oddział 2019

Podczas obchodów Barbórki w Toruniu Zakład Górniczy Kujawy otrzymał nagrodę Głównego Urzędu Górniczego za bezpieczną pracę oraz działania w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa pracy w górnictwie odkrywkowym w 2019 roku. Dyrektor Hubert Włodarski odebrał w imieniu zakładu pamiątkowy dyplom oraz statuetkę św. Barbary Fundacji Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego. Celem Fundacji jest osiągnięcie przez polskie górnictwo najwyższych światowych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Solidny Pracodawca Roku 2019

Lafarge otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2019. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za całokształt działań podejmowanych w obszarze zatrudnienia i wyróżnia firmy, które inwestują w nowoczesne modele zarządzania personelem. Oceniane są m.in. ścieżka kariery, warunki pracy, przestrzeganie zasad BHP, warunki socjalne oraz system motywacyjny.

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Lafarge otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy w Piechcinie. Dodatkowa nagroda finansowa zostanie przekazana dla Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie na rzecz nowo utworzonej klasy patronackiej w ramach współpracy z Cementownią.

Złota Setka 2019

4 października w Hotelu Best Western Grand Hotel w Kielcach odbyła się gala podsumowująca plebiscyt „Złota Setka 2019” - Ranking największych firm województwa świętokrzyskiego. Cementownia Małogoszcz zajęła w tym roku VII miejsce, a nagrodę w imieniu Dyrektora Zakładu odebrał Tadeusz Ziencikiewicz, Kierownik Wydziału Ekspedycji i Logistyki Wewnętrznej.

Srebrny Listek CSR Polityki 2019

Lafarge w Polsce został nagrodzony „Srebrnym Listkiem CSR Polityki”. Lafarge w Polsce był jedną z 19 największych polskich firm posiadających to wyróżnienie.

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2019

Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii Lider Zrównoważonego Rozwoju. Celem konkursu jest nagrodzenie przedsiębiorstw i osób, którzy swoimi niekonwencjonalnymi i innowacyjnymi działaniami wyróżniają się na tle branży.

EKOkopalnia 2019

Lafarge w Polsce zajęło 2. miejsce za działania proekologiczne dla kopalń żwiru i piasku w konkursie EKOKopalnia 2019.

 

2018

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2018

Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii Lider Zrównoważonego Rozwoju. Firma została wyróżniona za swój wkład w propagowanie idei zrównoważonego budownictwa oraz realne działania minimalizujące wpływ firmy na środowisko naturalne.

Kreator Budownictwa Roku 2018

Tytuł Kreatora Budownictwa Roku 2018 otrzymał Prezes Xavier Guesnu oraz firma Lafarge w Polsce. Nagroda przyznawana jest wyróżniającym się osobom i firmom z branży budowlanej.

Superlider Regionu 2018

Cementownia Małogoszcz została wyróżniona jako Superlider Regionu za działania firmy na rzecz rozwoju województwa świętokrzyskiego.

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018

Lafarge w Polsce zajął 2. miejsce w kategorii „Produkcja Przemysłowa” oraz wysokie 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

Srebrny Listek CSR Polityki 2018

Lafarge w Polsce został nagrodzony „Srebrnym Listkiem CSR Polityki”. Dodatkowo projekt budowy nowoczesnej Platformy Paliw Alternatywnych Cementowni Kujawy znalazł się w gronie 10 najlepszych projektów CSR w Polsce w ubiegłym roku.

EKOKopalnia 2018

Lafarge w Polsce otrzymał specjalne wyróżnienia za rekultywację terenów żwirowni Dębina Łętowska w konkursie EKOKopalnia 2018.

 

2017

Builder Awards 2017

Firmie Lafarge w Polsce przyznano tytuł „Budowlanej Firmy Roku 2017”, Raporty Społeczne 2017 - Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy Debiut” oraz wyróżnienie w kategorii „Nagroda Dziennikarzy”. Zobacz raport Zrównoważonego Rozwoju 2016.

 

2016

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2016

Firma Lafarge w Polsce została doceniona w konkursie "Diamenty Infrastruktury i Budownictwa", w którym otrzymała nagrodę w kategorii „Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku”.

Builder Awards 2016

Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę „Budowlana Firma Roku 2016”.

 

2015

Top Executive 2015

W konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury 2015” Federico Tonetti, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce został nagrodzony jako Top Executive Roku.

Ambasador Regionu i Lider Regionu 2015

Dwa zakłady Lafarge w Polsce otrzymały Nagrody Lider Regionu województwa świętokrzyskiego. Nagrodę „Ambasador Regionu 2015” przyznano Cementowni Małogoszcz, natomiast nagrodę Lider Regionu 2015 w kategorii Górnictwo otrzymała Kopalnia Dolomitu Radkowice.