Nagrody i wyróżnienia

 

2021

 
Top Employers Poland 2021

Top Employers Poland 2021

Top Employers Poland to renomowany program prowadzony przez światową instytucję Top Employers Institute, która ocenia i certyfikuje organizacje w zakresie prowadzonej polityki personalnej. W 2021 roku odbyła się 12. edycja programu. Wśród 67 laureatów znalazł się Lafarge Polska, który został doceniony za zmiany organizacyjne i kulturowe, ponadstandardowe świadczenia socjalne, dobrą atmosferę pracy, a także zaangażowanie w rozwój pracowników.

 

2020

 
TopBuilder 2020

TopBuilder 2020

TopBuilder to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na polskim rynku budowlanym. Przyznawana jest produktom, usługom i przedsięwzięciom wyróżniającym się wysoką jakością i nowoczesnością. W 2020 roku wskazano 60 rekomendacji, a w gronie laureatów znalazł się Lafarge. Nagrody za nowość i innowacje roku zostały przyznane naszym produktom: beton Agilia Fibroslab, AIRIUM mineralna piana termoizolacyjna oraz rozwiązaniu zeroCO2 z betonem niskoemisyjnym i zeroemisyjnym.

 

2019

 
Bezpieczny Oddział 2019

Bezpieczny Oddział 2019

Podczas obchodów Barbórki w Toruniu Zakład Górniczy Kujawy otrzymał nagrodę Głównego Urzędu Górniczego za bezpieczną pracę oraz działania w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa pracy w górnictwie odkrywkowym w 2019 roku. Dyrektor Hubert Włodarski odebrał w imieniu zakładu pamiątkowy dyplom oraz statuetkę św. Barbary Fundacji Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego. Celem Fundacji jest osiągnięcie przez polskie górnictwo najwyższych światowych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

 
Fabryka Roku 2019

Fabryka Roku 2019

W 8. edycji konkursu Fabryka Roku przeprowadzanego przez Wydawnictwo Trade Media International i magazyny branżowe „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” oraz „Control Engineering Polska” Cementownia Kujawy oraz Cementownia Małogoszcz otrzymały statuetkę w kategorii Utrzymanie Ruchu (Factory Maintenance). Nagrodę odebrał Stanisław Sobczyk, Dyrektor Przemysłowy Cementu w Lafarge.

 
Lider Zaangażowania Pracowniczego 2019

Lider Zaangażowania Pracowniczego 2019

Sustainable Economy Summit to wydarzenie, na którym spotykają się czołowe postacie polskiej gospodarki i autorytety świata nauki. Zwieńczeniem spotkania jest uroczysta ceremonia „Responsible Business Awards”, podczas której nagradzane są przedsiębiorstwa wdrażające idee odpowiedzialnego biznesu oraz wyróżniające się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju – to właśnie podczas niej, 27 listopada, Lafarge w Polsce odebrał nagrodę Lidera Zaangażowania Pracowniczego 2019.

 
Złota Setka 2019

Złota Setka 2019

4 października w Hotelu Best Western Grand Hotel w Kielcach odbyła się gala podsumowująca plebiscyt „Złota Setka 2019” - Ranking największych firm województwa świętokrzyskiego. Cementownia Małogoszcz zajęła w tym roku VII miejsce, a nagrodę w imieniu Dyrektora Zakładu odebrał Tadeusz Ziencikiewicz, Kierownik Wydziału Ekspedycji i Logistyki Wewnętrznej.

 
Solidny Pracodawca Roku 2019

Solidny Pracodawca Roku 2019

Lafarge otrzymał tytuł Solidnego Pracodawcy Roku 2019. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za całokształt działań podejmowanych w obszarze zatrudnienia i wyróżnia firmy, które inwestują w nowoczesne modele zarządzania personelem. Oceniane są m.in. ścieżka kariery, warunki pracy, przestrzeganie zasad BHP, warunki socjalne oraz system motywacyjny.

 
Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Lafarge otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy w Piechcinie. Dodatkowa nagroda finansowa zostanie przekazana dla Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie na rzecz nowo utworzonej klasy patronackiej w ramach współpracy z Cementownią.

 
EKOkopalnia 2019

EKOkopalnia 2019

Lafarge w Polsce zajęło 2. miejsce za działania proekologiczne dla kopalń żwiru i piasku w konkursie EKOKopalnia 2019.

 
Srebrny Listek CSR Polityki 2019

Srebrny Listek CSR Polityki 2019

Lafarge w Polsce został nagrodzony „Srebrnym Listkiem CSR Polityki”. Lafarge w Polsce był jedną z 19 największych polskich firm posiadających to wyróżnienie.

 
Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2019

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2019

Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii Lider Zrównoważonego Rozwoju. Celem konkursu jest nagrodzenie przedsiębiorstw i osób, którzy swoimi niekonwencjonalnymi i innowacyjnymi działaniami wyróżniają się na tle branży.

 

2018

 
Superlider Regionu 2018

Superlider Regionu 2018

Cementownia Małogoszcz została wyróżniona jako Superlider Regionu za działania firmy na rzecz rozwoju województwa świętokrzyskiego.

 
Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2018

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2018

Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” w kategorii Lider Zrównoważonego Rozwoju. Firma została wyróżniona za swój wkład w propagowanie idei zrównoważonego budownictwa oraz realne działania minimalizujące wpływ firmy na środowisko naturalne.

 
Kreator Budownictwa Roku 2018

Kreator Budownictwa Roku 2018

Tytuł Kreatora Budownictwa Roku 2018 otrzymał Prezes Xavier Guesnu oraz firma Lafarge w Polsce. Nagroda przyznawana jest wyróżniającym się osobom i firmom z branży budowlanej.

 
EKOKopalnia 2018

EKOKopalnia 2018

Lafarge w Polsce otrzymał specjalne wyróżnienia za rekultywację terenów żwirowni Dębina Łętowska w konkursie EKOKopalnia 2018.

 
Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2018

Lafarge w Polsce zajął 2. miejsce w kategorii „Produkcja Przemysłowa” oraz wysokie 6. miejsce w klasyfikacji ogólnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm.

 
Srebrny Listek CSR Polityki 2018

Srebrny Listek CSR Polityki 2018

Lafarge w Polsce został nagrodzony „Srebrnym Listkiem CSR Polityki”. Dodatkowo projekt budowy nowoczesnej Platformy Paliw Alternatywnych Cementowni Kujawy znalazł się w gronie 10 najlepszych projektów CSR w Polsce w ubiegłym roku.

 

2017

 
Builder Awards 2017

Builder Awards 2017

Firmie Lafarge w Polsce przyznano tytuł „Budowlanej Firmy Roku 2017”, Raporty Społeczne 2017 - Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy Debiut” oraz wyróżnienie w kategorii „Nagroda Dziennikarzy”. Zobacz raport Zrównoważonego Rozwoju 2016.

 

2016

 
Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2016

Diamenty Infrastruktury i Budownictwa 2016

Firma Lafarge w Polsce została doceniona w konkursie "Diamenty Infrastruktury i Budownictwa", w którym otrzymała nagrodę w kategorii „Lider Odpowiedzialności Społecznej Roku”.

 
Builder Awards 2016

Builder Awards 2016

Lafarge w Polsce otrzymał nagrodę „Budowlana Firma Roku 2016”.

 

2015

 
Ambasador Regionu i Lider Regionu 2015

Ambasador Regionu i Lider Regionu 2015

Dwa zakłady Lafarge w Polsce otrzymały Nagrody Lider Regionu województwa świętokrzyskiego. Nagrodę „Ambasador Regionu 2015” przyznano Cementowni Małogoszcz, natomiast nagrodę Lider Regionu 2015 w kategorii Górnictwo otrzymała Kopalnia Dolomitu Radkowice.

 
Top Executive 2015

Top Executive 2015

W konkursie „Diamenty Polskiej Infrastruktury 2015” Federico Tonetti, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce został nagrodzony jako Top Executive Roku.