Milena Staniszewska

Milena Staniszewska

 


 

Koordynator ds. produkcji. Od 10 lat pracuje w Holcim.

Milena pracuje na linii wsparcia produkcji betonów, na co dzień współpracuje z grupą kilkunastu panów, operatorów z węzłów betoniarskich. W naszej firmie jest prawie od 10 lat. Tutaj zaczynała swoją zawodową przygodę, będąc na pierwszym roku studiów.

„Miałam niecałe 20 lat. Szukałam pracy, którą połączę ze studiami zaocznymi. Dostałam się do Holcim na próbę i pracuję do dzisiaj. Lubię to, co robię, a firma pozwala mi nieustannie się rozwijać i szukać nowych wyzwań”.

Jak przyznaje Milena, od początku w tej firmie trafiła na świetnych ludzi. Mimo tego, że czuła korporacyjny klimat i było jej trudno się wdrożyć, ponieważ to jej pierwsza praca w tak dużej organizacji. Otrzymała pomoc całego zespołu, pomógł jej przejść przez różne szczeble. To dzięki ludziom się to udało.

„Wtedy męska branża nie była dla mnie wyzwaniem. Wszyscy mnie wspierali. Pewnie dla niektórych widok drobnej dziewczyny wizytującej na budowie wydawał się niespotykany, za to ja czułam się tam świetnie. To była i jest praca dla mnie”.

Milenie w naszej firmie najbardziej podoba się otwartość. Tutaj nie ma barier, jeśli ktoś chce spróbować czegoś innego, zmienić dział czy stanowisko to wystarczy porozmawiać. Widzi, że Holcim (dawniej Lafarge) z roku na rok daje pracownikom coraz więcej możliwości. Zdarza się, że ktoś odchodzi i po jakimś czasie wraca, to dobrze o nas świadczy.

„To czy ktoś chce w takiej branży pracować, czy nie, to jest kwestia wyboru. Mamy możliwość decydowania o miejscu pracy. Są różne lokalizacje i mogę pracować tam, gdzie jest dla mnie najwygodniej”.

W swoim bezpośrednim zespole nasza rozmówczyni pracuje wyłącznie z mężczyznami. Zawsze była traktowana wyjątkowo. Jak sama przyznaje, ta współpraca układa się doskonale. Nie wie, czy każda kobieta odnalazłaby się w takim męskim środowisku, ale jej to zupełnie nie przeszkadza. Zauważa, że coraz więcej pań pojawia się w tej branży i dołącza do naszej firmy.

„Na potwierdzenie tego, że kobiety w naszej firmie mogą wszystko. Jestem jedyną kobietą, która zdobyła uprawnienia operatora ładowarki. Dla mnie to super, że mogłam skorzystać z możliwości takiego szkolenia”.

Jak zauważa Milena to wiedza i kompetencje powinny być wyznacznikiem stanowiska i awansu. Płeć nie powinna mieć żadnego znaczenia. Kobiety mogą osiągnąć wszystko, tylko muszą tego chcieć i na to pracować.

„Są kobiety, które będą w stanie wyprodukować beton, jeśli tylko będą tego chciały. Siłą kobiet jest wykorzystanie możliwości, które otrzymują. Jeżeli ktoś chce, to może wszystko. W naszej firmie tych szans na zdobycie nowych kompetencji jest naprawdę wiele”.