Mieszanka samozagęszczalna - Agilia™ Beton

 
agi sols a beton blue

 

 

Agilia Beton to produkt samozagęszczalny o płynnej konsystencji. Mieszanka posiada zdolność do rozpływu pod własnym ciężarem, nie wymaga wibrowania, uzyskując jednocześnie jednorodność składu oraz wymaganą klasę wytrzymałości.

Agilia Beton bardzo dobrze się rozpływa i szczelnie wypełnia szalunki, dzięki temu prace na budowie przebiegają szybciej i łatwiej a betonowanie ze względu na brak hałasu może odbywać się także nocą. Wyeliminowanie konieczności mechanicznego zagęszczania umożliwia betonowanie konstrukcji o gęstym zbrojeniu oraz o nieregularnym i skomplikowanym kształcie.

 

Ekologiczna inwestycja Port Drzewny k. Torunia stawia na zrównoważone rozwiązania Lafarge

Port Drzewny na granicy Torunia i gminy Zławieś Wielka to inwestycja mieszkaniowa, w której inwestor stawia na bezpieczne, zrównoważone rozwiązania, zapewniające komfort i ekologiczne warunki do życia przyszłym mieszkańcom.

Dowiedz się więcej o realizacji
 

Fabryka Norblina – proekologiczny beton od Lafarge

Podczas rewitalizacji Fabryki Norblina Lafarge zaproponował zastosowanie proekologicznej i skutecznej podbudowy do odwodnień. Rozwiązanie sprawdziło się doskonale.

Dowiedz się więcej o realizacji
 
norblin 1

Wiatraki w Markowicach z betonem ECOPact od Lafarge

Farma wiatrowa Markowice – czysta energia i mniej emisji w konstrukcji dzięki zastosowaniu betonu ECOPact od Lafarge

Dowiedz się więcej o realizacji
 

Budynek wielorodzinny w Sosnowcu przy ul. Sedlaka – innowacyjny stropodach z pianą AIRIUM od Lafarge

Mineralna piana izolacyjna AIRIUM to materiał budowlany o wielu funkcjach. Jak i dlaczego zastosowano go w roli warstwy spadkowej stropodachu?

Dowiedz się więcej o realizacji
 
 
 

Korzyści z zastosowania produktu Agilia beton

Nie wymaga zagęszczania (wibrowania) oraz zacierania, co przynosi oszczędność czasu
Pozwala na wykonanie prac przez mniejszą liczbę pracowników, powodując obniżenie kosztów
Wysoka płynność betonu przy niewielkiej zawartości wody pozwala na zwiększenie efektywności pracy przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych
Płynna konsystencja mieszanki gwarantuje szczelne otulenie zbrojenia i wypełnienie wszystkich przestrzeni w szalunku niż w przypadku zwykłego betonu
Mieszanka doskonale wypełnia szalunki i pozwala na wykonanie elementów betonowych o skomplikowanym kształcie i gęstym zbrojeniu
Każda partia betonu jest wykonywana w wytwórni, dzięki czemu jego wysoka jakość jest każdorazowo potwierdzona wystawianymi dokumentami technicznymi
Komputerowa kontrola procesu produkcji gwarantuje zachowanie deklarowanej klasy betonu

 

Doradztwo techniczne

Znajdź eksperta

 

 

Zamówienia i informacje

Znajdź przedstawiciela

 

Mieszanka betonowa Agilia™ o właściwościach samozagęszczalnych ma płynną konsystencję, która nie wymaga wibrowania. Dzięki niej prace na budowie ulegają przyspieszeniu i ułatwieniu, redukuje również poziom hałasu. Właściwości samopoziomujące betonu pozwalają na uzyskanie idealnie równej i bardzo dobrze wypoziomowanej płaszczyzny, w tym szalunków o skomplikowanym kształcie.  Beton samozagęszczalny gwarantuje właściwą wytrzymałość, zmniejszając ryzyko powstawania spękań ścian konstrukcyjnych budynków.

 

Cechy mieszanki betonowej Agilia

 

 • gwarantuje szczelne wypełnienie nawet trudno dostępnych miejsc;
 • zasięg swobodnego płynięcia mieszanki wynosi do 7 m w każdą stronę, co oznacza, że szybko możemy wypełnić fundament o długości aż 14 m;
 • w porównaniu do tradycyjnego betonu Agilia Beton ma lepszą przyczepność do zbrojenia, dzięki czemu zapewnia mocniejszą konstrukcję budynku;
 • nie wymaga wibrowania – w odróżnieniu od klasycznych betonów uzyskuje właściwe parametry bez konieczności wibrowania, co pozwala na znaczące;
 • zwiększenie efektywności pracy ekipy budowlanej, skraca czas i obniża koszty realizacji inwestycji;
 • gwarantuje wysoką wytrzymałość, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstawania spękań i szczelin w murach.
   

Zastosowanie mieszanki betonowej Agilia

 

 • stropy w budownictwie mieszkaniowym i niemieszkaniowym;
 • ściany, słupy, kolumny;
 • fundamenty;
 • elementy gęstozbrojone.

 

Charakterystyka produktu

Oznaczenia normowe

PN-EN 206

Warunki stosowania

Beton samozagęszczalny z uwagi na swoją płynną konsystencję wymaga odpowiednio szczelnego i wytrzymałego deskowania. Poza tym jak każda mieszanka betonowa wymaga znajomości zasad wbudowywania betonu oraz późniejszej pielęgnacji wilgotnościowo-termicznej w zależności od warunków atmosferycznych. Beton sam się zagęszcza, a dodatkowe zagęszczanie mechaniczne (np. wibratorami wgłębnymi) jest zabronione.

Najczęstsze pytania

Przez jaki czas mieszanka samozagęszczalna utrzymuje swoją płynność?

Beton Agilia™ utrzymuje swoją płynność przez co najmniej 2 godziny.

Jaki typ deskowania można stosować przy użyciu mieszanki samozagęszczalnej?

Produkt Lafarge o płynnej konsystencji wymaga zastosowania deskowania o dużej szczelności i wytrzymałości. Sprawdzi się jednak każdy typ szalunków, m.in. deski, płyty wiórowe, sklejka, tworzywo sztuczne czy też blacha.

Po jakim czasie od wylewania mieszanki samozagęszczalnej można użytkować powierzchnię?

Po posadzce, na którą został wylany beton samozagęszczalny, można chodzić po upływie co najmniej 1 dnia, a najbezpieczniej jest odczekać 3 dni.

Czy do gotowego betonu Agilia Beton dodaje się wodę?

Woda dodana do mieszanek betonowych osłabia wytrzymałość betonów, dlatego do mieszanki Agilia Beton nie dodaje się wody. Jest ona wystarczająco płynna dzięki zastosowaniu odpowiednich domieszek polimerowych.

Jak szybko można wylać fundamenty z Agilia Beton?

Czas wylania fundamentów zależy od ich wielkości, jednak można przyjąć, że przy użyciu betonu Agilia Beton uzyskuje się rozpływność 7 m, w porównaniu do rozpływności tradycyjnego betonu na poziomie 1 m. W praktyce fundamenty średniej wielkości domu jednorodzinnego można wylać za pomocą pompy w ciągu około pół godziny, z udziałem zaledwie jednego pracownika.

Dokumenty do pobrania - archiwalne

Produkty powiązane

Najnowsze artykuły

Zrównoważony rozwój Lafarge