Kruszywa z recyklingu - Aggneo™

Kruszywa z recyklingu - Aggneo™

Aggneo™ to nowa marka kruszyw z recyklingu zapewniająca wysoką, stałą jakość i niezawodne działanie. Przy produkcji stosujemy ścisłe zasady minimalizacji ilości materiałów obniżających CBR w gruzowisku betonowym. Materiały te to m.in. asfalt, materiały szkodliwe i pozostałości po mieszankach.

Korzyści z zastosowania produktu:

Wysoka jakość i spójność materiału w zakresie docelowej frakcji granulacji. Wynika z dokładnych metod kontroli i zastosowaniu urządzeń testujących.

Przewaga logistyczna w porównaniu do kruszyw naturalnych. Każda dostawa redukuje emisję CO2 nawet o 66% w porównaniu do transportu kruszywa z pobliskich kopalń.

Oszczędność materiału. Dzięki mniejszej gęstości objętościowej wykorzystuje się o 25% mniej materiału niż skał naturalnych.

Ochrona zasobów naturalnych dzięki recyklingowi betonu. Produkty spełniają wymogi certyfikacji budynków w systemach LEED lub BREEAM.

 

Aggneo™ to nowe kruszywa z recyklingu od Lafarge, które wyróżniają się wysoką jakością oraz niższą gęstością (ponad 20% mniej) niż sama objętość pierwotnego kruszywa. Dzięki krótkim dystansom redukujemy emisję CO2 o 66% w porównaniu do kruszywa transportowanego z pobliskich kopalń (kalkulacja wykonana dla Krakowa i lokalnych kopalni podkrakowskich). 

W ramach marki Aggneo™ oferujemy:

  • Aggneo™ – spójność materiału w zakresie docelowej frakcji granulacji jest utrzymywana dzięki zastosowaniu urządzeń testujących dostępnych we wszystkich zakładach Aggneo™. 
  • Aggneo™Pro – idzie o krok dalej. To produkt, który może być stosowany zamiast kruszywa pierwotnego i w sąsiedztwie betonu. W zakładach Aggneo™Pro wybieramy materiał o zawartości asfaltu mniejszej niż 5%, badając poziom siarczanów, CBR, aby uzyskać materiał o CBR większym lub równym 80. 
 
parametry aggneo lafarge tab
Tabela 1. Parametry Aggneo™

 

 
aggneo lafarge vs skaly naturalne tab
Tabela 2. Szkielet Aggneo™ vs skały naturalne

 

 

Dlaczego warto wybrać Aggneo™:

1. Każda dostawa Aggneo™ na budowę redukuje emisję CO2 o 66% vs kruszywo naturalne transportowane z pobliskich kopalń (* kalkulacja wykonana dla Krakowa i lokalnych kopalnie podkrakowskich).

2. Do wbudowania 1m3 podbudowy, stabilizacji drogi czy też utwardzenia 1m3 terenu potrzeba wagowo o 25% mniej materiału Aggneo™Pro niż skał naturalnych – wynika to z mniejszej gęstości objętościowej Aggneo.

3. Zastosowanie Aggneo™Pro w Krakowie powoduje redukcję emisji CO2 aż o 74% na każdy m3 wykonywanych robót w relacji do tych samych prac wykonanych z wykorzystaniem materiału naturalnego.

 
aggneo okladka broszura lafarge

Więcej informacji

Parametry Aggneo™ i Aggneo™Pro wraz ze szkieletem z porównaniem do skał naturalnych znajdziesz w broszurze informacyjnej.

Pobierz broszurę Aggneo Lafarge (.PDF)

 

 

 

 

 

Dokumenty do pobrania

  • Aggneo™ - kruszywa z recyklingu Lafarge - broszura informacyjna (pdf, 687.83 KB)
  • Ogólne warunki sprzedaży i dostawy Lafarge Kruszywa i Beton Sp. z o.o. (pdf, 2.06 MB)
  • Ogólne warunki sprzedaży - Logistyka - Dostawy Kolejowe (pdf, 2.05 MB)