Dbamy o zrównoważony rozwój

 

Pasję do tego co robimy, łączymy z myślą o przyszłych pokoleniach i dbałością o środowisko. Wierzymy, że takie działanie jest zarówno odpowiedzialne, jak i przynosi wartość społeczeństwu, naszym klientom oraz naszej firmie.

 
kariera zrownowazonyrozwoj1

 

 

Wyznaczamy nowe standardy

Lafarge jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych o niskim śladzie węglowym, takich jak beton ECOPact, cement produkowany przy użyciu materiałów z recyklingu, czy w pełni recyklingowana, lekka piana izolacyjna Airium. Wiemy, że sukces i ciągły wzrost ekonomiczny nie są możliwe bez dbałości o środowisko. Dlatego wdrożyliśmy Strategię Zrównoważonego Rozwoju, która wyznacza nam bardzo konkretne cele, które chcemy osiągnąć do 2030 roku. Dołączając do nas, masz realny wpływ na realizację tych celów.

Tworzymy gospodarkę obiegu zamkniętego

Do wypalania klinkieru – podstawowego składnika cementu – Lafarge wykorzystuje odpowiednio przygotowane odpady, których nie można poddać recyklingowi, a dzięki unikalnej technologii wypału klinkieru, możliwe jest ich pełne zagospodarowanie. Aż 80 potrzebnego ciepła wykorzystujemy z paliw alternatywnych. Planujemy dalsze zwiększenie wykorzystania paliw alternatywnych, do poziomu ok. 500 tys. ton w roku 2030. Ponadto wykorzystujemy też inne odpady z różnych gałęzi przemysłu jako surowiec i dodatki do produkcji cementu, w którym znajdują one swoje drugie życie jak np. popioły ze spalania węgla w elektrowniach. Działania te pokazują, jak w praktyce działa gospodarka obiegu zamkniętego w Lafarge. Chcemy wspólnie z Tobą dbać o nasze środowisko i budować firmę, która prowadzi realne działania w zakresie zrównoważonego rozwoju.

zrownowazony rozwoj 3
 
kariera zrownowazonyrozwoj lafarge

Redukujemy emisję CO2 i korzystamy z energii odnawialnej

Nadrzędnym celem jest redukcja emisji CO2 do 55 w porównaniu z rokiem 1990. Aby to osiągnąć, Lafarge zmniejszy emisję z produkcji cementu z 470 kg CO2/t cementu w 2019 roku do poziomu poniżej 350 kg CO2/t w 2030.W naszych zakładach wykorzystujemy energię odnawialną, którą tworzymy np. za pomocą farm fotowoltaicznych, wiatrowych, czy z odzysku ciepła. Cały czas pracujemy nad tym, aby te wyniki poprawić, modernizujemy cementownie, przygotowujemy laboratoria, zatrudniamy najlepszych ekspertów. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję wspólnie z Tobą tworzyć innowacje w Lafarge Polska.

 

 

Spójrz i zobacz zrównoważony rozwój 

 

 

Dlaczego warto do nas dołączyć

umowa o prace

umowa o pracę, opieka medyczna Medicover

miedzynarodowe srodowisko

możliwość pracy w międzynarodowym środowisku

rozwoj

szansa na rozwój wewnątrz organizacji

szkolenia

dostęp do szkoleń, Twój unikalny plan rozwoju kompetencji

wyjatkowe miejsce

praca w wyjątkowym, innowacyjnym miejscu

nowoczesne technologie

dostęp do najnowocześniejszej technologii

wplyw na otoczenie

praca w miejscu gdzie masz wpływ na świat i otoczenie