Stawiamy na ciekawość i innowacje

 

Świat wokół się zmienia. Przekształceniu ulega też to, z czego jest zbudowany. Dlatego w naszej firmie stale poszukujemy nowych rozwiązań i tworzymy produkty, które zmieniają na lepsze otoczenie wokół nas.

 

 
ciekawość i innowacje 1

 

 

Wybieramy innowacyjne
rozwiązania

 

Przykładów pokazujących, że nasze poszukiwania przynoszą efekt mamy naprawdę dużo. Na Kujawach stworzyliśmy pierwsze w Polsce, w pełni zautomatyzowane laboratorium analityczne. Automatyczna, wielokrotnie częstsza od manualnej, analiza klinkieru i cementu zapewnia lepszą jakość produktów.

 

Opieramy się na nowoczesnych
technologiach

 

Do wypalania klinkieru – podstawowego składnika cementu – Lafarge wykorzystuje odpowiednio przygotowane odpady, których nie można poddać recyklingowi, a dzięki unikalnej technologii wypału klinkieru możliwe jest ich pełne zagospodarowanie. Aż 80 potrzebnego ciepła wykorzystujemy z paliw alternatywnych, planujemy zwiększenie tego poziomu do ok. 500 tys. ton w roku 2030. Ponadto wykorzystujemy też inne odpady z różnych gałęzi przemysłu jako surowiec i dodatki do produkcji cementu, w którym znajdują one swoje drugie życie jak np. popioły ze spalania węgla w elektrowniach. Działania te pokazują, jak w praktyce działa gospodarka obiegu zamkniętego wLafarge. Realizujemy go w mieszczącym się na terenie cementowni Kujawy Zakładzie Produkcji Paliw Alternatywnych. Obiekt jest jednym z największych w Europie.

Wprowadziliśmy szereg rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa, dzięki którym jesteśmy w stanie odpowiedzieć na współczesne wyzwania jak urbanizacja, czy kryzys klimatyczny. Jednym z nich jest EcoPact, beton niskoemisyjny, dzięki któremu możliwa jest redukcja śladu węglowego w powstających budynkach. Kolejne to cementy produkowane z surowców pochodzących z recyklingu czy Agilia Fibro beton z włóknami stalowymi, który zmniejsza do 40 ilość tradycyjnego zbrojenia w budynkach.

 

 

 
ciekawosc i innowacje 5

 

 

 

 
ciekawość i innowacje 3

 

 

Zmieniamy rzeczywistość wokół nas
 

W 2020 roku rozpoczęliśmy jedną z największych inwestycji w sektorze cementowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Modernizacja Cementowni Małogoszcz umożliwi wzrost efektywności technicznej zakładu i minimalizację wpływu na środowisko poprzez redukcję emisji CO2 o ok. 20 i ograniczenie zużycia energii o ⅓.Warta ponad 100 mln euro inwestycja sprawi, że Polska będzie miała jeden z najbardziej ekologicznych cementów na świecie.

 

 

Spójrz i zobacz ciekawość i innowacje

 

Dlaczego warto do nas dołączyć

 

 

umowa o prace

umowa o pracę, opieka medyczna Medicover

miedzynarodowe srodowisko

możliwość pracy w międzynarodowym środowisku

rozwoj

szansa na rozwój wewnątrz organizacji

szkolenia

dostęp do szkoleń, Twój unikalny plan rozwoju kompetencji

wyjatkowe miejsce

praca w wyjątkowym, innowacyjnym miejscu

nowoczesne technologie

dostęp do najnowocześniejszej technologii

wplyw na otoczenie

praca w miejscu gdzie masz wpływ na świat i otoczenie