Beton, wytwórnie betonu - Katowice, woj. śląskie

W województwie śląskim Lafarge Polska posiada wytwórnie betonu w trzech miastach, a mianowicie: Tychy, Bielsko-Biała i Świętochłowice. W Katowicach nie mamy aktualnie betoniarni, ale dzięki szerokiej dystrybucji i obecności w sąsiednich miastach zapewniamy wysokiej jakości beton klientom ze Śląska, bez względu na miejsce dostawy.

 

Wytwórnie Lafarge Polska znajdziesz w całym kraju. Każda z nich zajmuje się produkcją i dostawą wysokiej jakości betonu towarowego, również dla klientów z województwa śląskiego. Jesteśmy liderem w branży – działamy na polskim rynku od 1995 roku jako część globalnej Grupy Holcim, która produkuje cement, beton, kruszywa i dostarcza rozwiązania dla firm wykonawczych, architektów i inżynierów na całym świecie.

Betoniarnie na Śląsku zlokalizowane są w Tychach, Bielsku-Białej oraz w Świętochłowicach. Dostarczają mieszanki betonowe do wielu okolicznych miejscowości, swym zasięgiem obejmując prawie całe województwo śląskie: Katowice, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Gliwice, Zabrze, Siemianowice Śląskie. Zakłady produkują również wylewki anhydrytowe, które są dostarczane do miejscowości oddalonych nawet o 100 km jak Rybnik, Częstochowa, Żywiec, Jastrzębie-Zdrój, Lubliniec.

 

 

Dostawa betonu na Śląsku

 

Obsługujemy największe inwestycje w całej Polsce, które można znaleźć w naszym portfolio (zobacz: Nasze Realizacje). Między innymi wsparliśmy przebudowę stadionu w Zabrzu, dostarczając dekoracyjny beton nawierzchniowy w trzech kolorach oraz niezbędny styrobeton - całość nawierzchni wyniosła ok. 25 000 m².

 

Obecnie Lafarge posiada trzy wytwórnie betonu w województwie śląskim:

  • Wytwórnia betonu Bielsko-Biała, ul. Strażacka 60
  • Wytwórnia betonu Świętochłowice, ul. Mickiewicza 22
  • Wytwórnia betonu Tychy, ul. Przemysłowa 55

 

Klientom ze Śląska proponujemy, obok betonów standardowych, również nowoczesne betony o znakomitych parametrach, w tym ekologiczne materiały budowlane. W ofercie Lafarge znajduje się beton zero- i niskoemisyjny z grupy EcoPact o obniżonym śladzie węglowym do 48 w stosunku do standardowego betonu towarowego (poziom redukcji uzależniony jest od klasy betonu oraz klasy ekspozycji).

Oprócz produkcji betonów nasze zakłady zajmują się produkcją posadzki anhydrytowej Agilia Sols A, która wyróżnia się właściwościami samopoziomującymi i płynną konsystencją, która pozwalającą uzyskać równą i gładką powierzchnię podłoża. Stosuje się ją na podkłady podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie.

 

Beton towarowy jako specjalność Lafarge

 

Specjalnością wytwórni betonu Lafarge jest beton towarowy - uniwersalny i najbardziej popularny materiał budowlany o wszechstronnym zastosowaniu, który wyróżnia się znakomitą trwałością, plastycznością oraz wytrzymałością. Zapewnia takie korzyści jak: oszczędność czasu ze względu na szybkość i łatwość wbudowania, oraz oszczędność kosztów, ponieważ oferowany beton jest w atrakcyjnej cenie. Beton towarowy doskonale sprawdza się jako materiał konstrukcyjny do elementów nośnych jak np. fundamenty budynków.

Klientom ze Śląska oferujemy beton w wielu klasach i o różnych zastosowaniach – od betonu klasy C8/10 do C40/50 i wyższych produkowanych na specjalne życzenia.

Wytwórnie betonu Lafarge Śląsk zajmują się komponowaniem i sprzedażą mieszanek betonowych również z możliwością zmiany receptur, aby dopasować produkt pod wymagania inwestycji. Za każdym razem uzyskiwana jest mieszanka betonowa o doskonałych parametrach jakościowych, a nad każdym zamówieniem czuwają doradcy techniczni. Takie korzyści są gwarantowane tylko w przypadku zamówienia betonu u renomowanego producenta, a Lafarge Polska właśnie takim jest.

 

Gotowy beton od producenta

 

Lafarge zajmuje się produkcją betonu, cementu i kruszyw. Klientom ze Śląska zapewniamy wysokiej jakości mieszanki betonowe, które spełniają najwyższe normy. Oferowane betony powstają poprzez zmieszenie cementu o wysokich parametrach fizykochemicznych z kruszywem o różnej grubości, wodą i domieszkami. Receptury mieszanek betonowych Lafarge można dowolnie modyfikować, w zależności od potrzeb inwestycji i dalszej eksploatacji.

 

Lafarge klientom z Katowic i z całego Śląska oferuje między innymi:

  • betony standardowe o różnych klasach wytrzymałości i ekspozycji z dodatkowymi parametrami jak np. wodoszczelność
  • betony specjalne, w tym beton wodoprzepuszczalny Hydromedia™ do podbudowy pod różnego rodzaju nawierzchnie użytkowe, który umożliwia bardzo szybkie odprowadzenie wody deszczowej do gruntu bądź systemów kanalizacji
  • betony techniczne jak np. beton posadzkowy zbrojony włóknami polimerowymi, polipropylenowymi lub stalowymi, czy lekki pianobeton o dobrych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych
  • betony infrastrukturalne, w tym beton wałowany Rolltec™ i inne betony drogowe spełniające wymagania Ogólnej Specyfikacji Technicznej GDDKiA
  • mieszanki stabilizacyjne, również według receptur klienta

 

W ofercie śląskich wytwórni betonu Lafarge znajdują się też:

 

Beton Lafarge spełnia najwyższe wymagania stawiane przed producentami betonu. Jest produkowany zgodnie z normą PN-EN 206 A1:2016-12. Wysoki standard produkcji wspiera system zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą ISO 9001, standard środowiskowy ISO 14001 oraz wdrożony system Zakładowej Kontroli Produkcji. Każdy beton jest certyfikowany, tj. ma niezbędne certyfikaty właściwości użytkowych, świadectwa jakości, deklaracje oraz przyznany Krajowy Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji nadany przez Instytut Techniki Budowlanej.

Gwarantujemy, że mieszanki betonowe dostarczane przez wytwórnie betonu Lafarge na Śląsku spełniają najsurowsze normy jakościowe stawiane przed producentami betonu. Ponadto betoniarnie wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia, a sama produkcja odbywa się na nowoczesnych węzłach betoniarskich z systemami podgrzewania składników. Nad zautomatyzowanym procesem produkcji czuwa doświadczony personel o wysokiej wiedzy i kompetencjach. Dzięki temu oferujemy beton o stabilnych parametrach i niezmiennej, wysokiej jakości.

 

Kontakt do Lafarge Śląsk

 

Lafarge Polska to nie tylko renomowany producent betonu i sprawdzony dostawca, ale przede wszystkim partner wspierający biznesy swoich klientów. Klientom ze Śląska, z takich miast jak Katowice, Bielsko-Biała, Tychy, Świętochłowice, Dąbrowa Górnicza i innym, dostarczamy wysokiej jakości betony oraz zapewniamy wsparcie doradców na każdym etapie inwestycji.

Oferta betonu dla Katowic i całego Śląska skierowana jest do klientów z różnych branż, w tym prywatnych, jak i korporacyjnych. Stale współpracujemy z wykonawcami, projektantami i inwestorami. Wspieramy inwestycje w całym kraju, niezależnie od ich rozmiarów oraz wymagań - zarówno małe jak budowa domu jednorodzinnego, jak i większe typu budowa biurowców, dróg publicznych czy budowli użyteczności publicznej.

Zapewniamy rozwiązania dla budownictwa, infrastruktury, transportu i rolnictwa, a także usługi pompowania mieszanki betonowej. Realizujemy również indywidualne, specjalne zamówienia klientów i oferujemy kompleksowe doradztwo produktowe i techniczne.

Lafarge na Śląsku oprócz produkcji i dostawy betonu prowadzi również sprzedaż cementu i kruszyw. Bogaty katalog produktów na pewno spełni Państwa potrzeby, dlatego zachęcamy do kontaktu i do skorzystania z oferty dostawy betonu Lafarge. Dzięki szerokiej sieci dystrybucji beton dostarczamy w każdy zakątek województwa śląskiego, nie tylko do miast, w których działają nasze wytwórnie betonu, ale też poza ich granice, w tym do Katowic, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Myszkowa, Częstochowy i dalej. Zapewniamy szeroką ofertę betonu, dostawę zawsze na czas, a także techniczne wsparcie naszych doradców.

 

Betoniarnie Lafarge w województwie śląskim

infrastruktura123

Wytwórnie betonu, sprzedaż

 
Adam Słowiak
Kierownik Sektora Śląsk
tel.: 519 537 020
 
 
Wytwórnia betonu Bielsko-Biała
ul. Strażacka 60
43-382 Bielsko-Biała
tel.: 502 786 882
 
 
Piotr Robak
tel.: 519 537 048

 

Wytwórnia betonu Tychy
ul. Przemysłowa 55
43-100 Tychy
tel.: 697 697 166
 
 
Łukasz Strojecki
tel.: 506 475 991
 
 
Wytwórnia betonu Świętochłowice
ul. Mickiewicza 22
41-605 Świętochłowice
tel.: 519 537 070
 
 
Marcin Jasiński
tel.: 502 786 644
 
 

Wytwórnie produkujące AgiliaTM Sols A

 
kontakt beton agila

Produkcja Lafarge

 
Wytwórnia betonu Bielsko-Biała
ul. Strażacka 60,
43-382 Bielsko-Biała
 
Piotr Robak
tel.: 519 537 048
 
 
Wytwórnia betonu Świętochłowice
ul. Mickiewicza 22,
41-605 Świętochłowice
 
Marcin Jasiński
tel.: 502 786 644
 

Firma posiadająca licencję na produkcję i sprzedaż AgiliaTM Sols A

 
FPHU Juszczyk Sławomir
tel.: 502 285 373
ul. Konecka 50, 
97-570 Przedbórz
 
(obsługujemy następujące powiaty: częstochowski, zawierciański)
 

Centrum obsługi reklamacji

tel: +48 572 727 450

Wybierz najlepsze doradztwo techniczne dla siebie:
 

Producent

Wykonawcy

Klient infrastrukturalny

 

Doradztwo techniczne
 

Zachęcamy do kontaktu z doradztwem technicznym wspierającym Klientów w segmencie Infrastruktury drogowej, budynków, a także producentów przemysłowych i firm wykonawczych