Beton Lekki/Pianobeton

Beton Lekki/Pianobeton

Beton lekki charakteryzuje się niskim ciężarem własnym (jest lżejszy niż beton standardowy), jak również dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi.

ultra-lekki.png

 

Korzyści z zastosowania produktu

Odciążenie konstrukcji lżejszy od klasycznego betonu; pozwala odciążyć konstrukcje budowlane i wykonać spadki. Jastrych anhydrytowy w systemie z betonem na bazie kulek polistyrenowych to prawie 3-krotnie mniejsze obciążenie na m² niż tradycyjny jastrych cementowy.

Izolacja akustyczna lepsze tłumienie dźwięków w porównaniu do standardowego betonu.

Właściwości termoizolacyjne niższe przewodnictwo cieplne niż w przypadku zwykłego betonu, lepiej chroni budynki przed utratą ciepła. Rozwiązanie systemowe Lafarge pozwala na lepsze wykorzystanie ciepła (szczególnie przy projektach z ogrzewaniem podłogowym).

Ograniczenie potrzebnego miejsca do prac budowlanych zarówno beton na bazie kulek polistyrenowych (gęstość od 900 kg/m³), jak i Agilia™ Sols A mogą zostać wpompowane bezpośrednio z betonomieszarki do wysokości kilku pięter bez konieczności składowania na placu budowy.

 

Parametry techniczne

Parametr

Beton na bazie kulek
polistyrenowych

Beton na bazie keramzytu

Beton na bazie kruszywa Pollytag

Waga/gęstość na m³

Gęstość od 900 kg/m³ do 1400 kg/m³

Gęstość od 1400 kg/m³ do 2000 kg/m³

Gęstość od 1600 kg/m³ do 2000 kg/m³

Wytrzymałość

Od 2 MPa do 10 MPa

Od 3 MPa do 20 MPa

Od 5 MPa do 30 MPa

 

Dokumenty do pobrania

  • Karta charakterystyki dla mieszanki betonowej i cementowo - piaskowej Lafarge Cement (pdf, 220.23 KB)
  • Karta betony lekkie (pdf, 1.19 MB)
  • Ogólne warunki sprzedaży i dostawy wyrobów Lafarge Cement SA (w zakresie działalności prowadzonej przez pion betonowy) oraz Contractor Sp. z o.o. (pdf, 886.93 KB)
 
beton-lekki.png