Komunikaty prasowe
  • Wyślij do
  • Drukuj
  • Ulubione

Data 23/06/2017

Jan Jenisch nowym Prezesem Grupy LafargeHolcim

Grupa LafargeHolcim ogłosiła nominację Jana Jenischa na stanowisko Prezesa. Stanowisko to obejmie dnia 16 października 2017 roku. By rozpocząć pracę w LafargeHolcim, Jan Jenisch opuści szwajcarską spółkę Sika AG, która jest globalnym liderem w rozwoju oraz produkcji systemów i produktów dla sektora materiałów budowlanych i branży motoryzacyjnej.

Jan Jenisch od stycznia 2012 roku pełni funkcję prezesa Sika AG. Pod jego kierownictwem firma rozwinęła swoją działalność na nowych rynkach i ustanowiła nowe standardy wydajności w sprzedaży i pod względem rentowności prowadzonego biznesu. W efekcie kapitalizacja rynkowa firmy Sika potroiła się, a firmę niedawno umieszczono na indeksie giełdowym spółek notowanych na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

– Jan Jenisch jest prezesem, który cieszy się powszechnym szacunkiem, gdyż niezmiennie osiąga wysokie wyniki finansowe i posiada dogłębne zrozumienie sektora materiałów budowlanych – podkreślił Beat Hess, Przewodniczący Rady Nadzorczej LafargeHolcim. – Jego umiejętny styl zarządzania i zdolności interpersonalne dobrze wpasowują się w naszą kulturę korporacyjną i kadrę zarządzającą LafargeHolcim. Bardzo cieszę się z perspektywy współpracy z Janem nad przyspieszeniem realizacji strategii naszej firmy.

 

– Cieszę się, że mam okazję dołączyć do zespołu LafargeHolcim – powiedział Jan Jenisch, nowo wybrany Prezes. – LafargeHolcim to kultowa marka i globalny lider w sektorze materiałów budowlanych. Posiada ogromny potencjał rozwoju w przyszłości. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do światowej kadry kierowniczej tej grupy i będę mógł poprowadzić ją ku pełnej sukcesów przyszłości.

 

Życiorys Jana Jenischa

Jan Jenisch rozpoczął swoją karierę w spółce Sika w 1996 roku. Pracował tam na wielu stanowiskach kierowniczych w działach funkcjonalnych i oddziałach krajowych. W 2004 roku został Członkiem Zarządu firmy jako Szef Pionu Przemysłowego, a w latach 2007–2012 był Prezesem na region Azji i Pacyfiku.

 

Jan Jenisch studiował w Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem szwajcarskiego Uniwersytetu we Fryburgu, gdzie ukończył studia MBA. Jest też dyrektorem niewykonawczym notowanej na giełdzie spółki Schweiter Technologies AG i prywatnej Glas Troesch AG. Ma żonę i dwoje dzieci.

Narzędzia

Rejestracja:
Dodaj do ulubionych:
  • Wyślij do
  • Drukuj
  • Ulubione

Kontakt dla mediów

Zapraszamy przedstawicieli mediów do kontaktu z Działem Komunikacji
i Relacji Zewnętrznych LafargeHolcim w Polsce.

LafargeHolcim. Cement, aggregates, Concrete.